Sanne Cant, Wout van Aert ja Toon Aerts on MM-il Belgia koondise liidriteks

Sanne Cant, Wout van Aert ja Toon Aerts on MM-il Belgia koondise liidriteks

Belgia cyclo-crossi koondise liidriteks on järgmisel nädalal Bogenses peetavatel maailmameistrivõistlustel Wout van Aert, Toon Aerts ja Sanne Cant (pildil). Meestest panustatakse võrdselt tiitlikaitsjale van Aertile ja käesoleval hooajal head minekut näidanud Aertsile. Loodetakse, et kahepeale suudetakse alistada peaaegu võitmatuna püsiv hollandlane Mathieu van der Poel.
"Van Aerti ja Aertsi näol on mul kaks liidrit, kes tahavad võita," selgitas koondise peatreener Sven Vanthourenhout. "Minu kui treeneri ülesanne on neid toetada. Viimaste nädalate tulemusi vaadates panen nad samale tasemele. Teame kõik hästi, et meil tuleb silmitsi seista mehega, kes on sel hooajal kõikidest üle olnud ja teeb seda ilmselt ka Taanis."
Meeskonda kuuluvad veel Michael Vanthourenhout, Laurens Sweeck, Quinten Hermans, Gianni Vermeersch ja Jens Adams. Neile lisandub Tim Merlier juhul, kui Aerts pälvib sel nädalavahetusel MK-sarja üldvõidu. Canti toetavad MM-il Loes Sels, Ellen van Loy ja Laura Verdonschot.
"Pidasin kaptenitega koondise koostamise osas nõu ja nad mõistsid minu valikuid," lausus Vanthourenhout. "Tavaolukorras oleks heas vormis Tim Merlier igal juhul koondises, kuid ta pole end sel talvel erinevatel põhjustel tõestanud. Tema põhiülesanne on olnud jõuda stardist esimesse kurvi esimesena, et mitte lasta van der Poelil kohe eest ära sõita. Merlier on sellega alati hakkama saanud. Van der Poel on näidanud imelist minekut ja arvan, et MM-il paneb ta juurde veel üks-kaks protsenti. Tema füüsilised näitajad on fenomenaalsed ja mul ei jää muud üle, kui seda austada."


BELGIA KOONDIS BOGENSE MM-IL
Eliitmehed: Wout van Aert, Toon Aerts, Michael Vanthourenhout, Laurens Sweeck, Quinten Hermans, Gianni Vermeersch, Jens Adams, Tim Merlier (kui Toon Aerts võidab MK-sarja). Varus: Thijs Aerts ja Kevin Pauwels

U23 mehed: Niels Derveaux, Andreas Goeman, Eli Iserbyt, Timo Kielich, Lander Loockx, Niels Vandeputte.

Meesjuuniorid: Lennert Belmans, Ryan Cortjens, Ward Huybs, Witse Meeusen, Thibau Nys, Jelle Vermoote.

Eliitnaised: Sanne Cant, Loes Sels, Ellen Van Loy, Laura Verdonschot.

U23 naised: Axelle Bellaert, Jinse Peeters, Marthe Truyen.Toode on edukalt võrdlusse lisatud