Hooaja komeet - andekas motokrossisõitja, kes jäi gümnaasiumis õppides rasedaks

Hooaja komeet - andekas motokrossisõitja, kes jäi gümnaasiumis õppides rasedaks

"See kõik on tulnud kiiremini, kui oskasin oodata," ütles käesoleva cyclo-crossi hooaja suurim esiletõusja Denise Betsema. Kuu lõpus 26-aastaseks saav hollandlanna üllatas oktoobris Soudal Classicsi etapi esikohaga ja novembris Koksijde MK-etapi võiduga. Euroopa meistrivõistlustelt tuli pronks. Kahest esimesest USA-s peetud MK-etapist ta rahalise kokkuhoiu mõttes loobus.
Hooaja alguses oli Betsema eesmärk jõuda maailma edetabelis 50 parema hulka, et kindlustada automaatne pääse MK-etappidele. Nüüdseks on ta 83. kohalt kerkinud esikümnesse, mis tähendab, et maailmameistrivõistlustel saab naine startida teisest reast.
Varajases lapsepõlves motokrossiga tegelenud Betsema hakkas tõsisemalt rattaga sõitma ema soovitusel, kelle sõnul aitab see kaasa tema tulemustele mootoriga varustatud kaherattalisel istudes. "Vajasin jalgadesse rohkem jõuda. Rattasõidus hakkas mul kohe hästi minema ja loobusin motokrossist. Pärast esimese aasta treeninguid hakkasin võistlema," meenutas 12-aastaselt omavanuste hulgas mägirattakrossis Hollandi meistriks kroonitud Betsema.
18-aastaselt pidi Betsema tegema aga treeningpausi, sest jäi gümnaasiumis õppides rasedaks. "See oli üllatus, kuid hea üllatus. Kui poeg Jukka sündis, siis oli meil väga tore olla noorena lapsevanemateks. Otsustasime ka teise lapse teha ja nüüd on mul ka tütar Wolf," rääkis Betsema.
Hollandi põhjaosast, 13 000 elanikuga Texeli saarelt pärit Betsema kasvatab koos abikaasaga seal ka lapsi. Betsema vanematel on Texelis rattapood, kus tütar veel sügisel töötas. Head tulemused tõid profilepingu Marlux-Bingoaliga ja nüüd saab naine sajaprotsendiliselt spordile keskenduda.
"Nädalalõppudel tulen Texelist praamiga mandrile. Sadamasse sõit võtab umbes 30 minutit ja praamisõidule kulub sama palju. Belgiasse tuleb võistlustele sõita umbes kolm tundi. Pühapäeviti läheb viimane praam kell 21.30 ja kui ma ei peaks selleks ajaks jõudma, ööbin mandril," kirjeldas Betsema. "Mägirattakrossis olin tasemel, kus pidanuksin minema teise riiki elama ja treenima. Koos perega polnud see aga võimalik. Cyclo-cross võimaldab mul aga kodus harjutada ja lähedal võistelda."

Toode on edukalt võrdlusse lisatud