Štybar: van der Poeli domineerimine muudab cyclo-crossi igavaks

Štybar: van der Poeli domineerimine muudab cyclo-crossi igavaks

Kolmekordne cyclo-crossi maailmameister Zdenek Štybar tegi eile Zolder MK-etapil kahe aasta pikkuse pausi järel esimese stardi krossirajal. 21. koht ja ligi kolmeminutiline kaotus Mathieu van der Poelile (Corendon-Circus) Quick-Step Floorsi tiimi ratturit mõistagi ei rahuldanud, kuid selleks on ka kindel põhjus. Viimati osales Tšehhimaa rattaäss cyclo-crossi võistlusel 2016. aastal DVV Trophy etapil Loenhoutis ja C2 kategooria jõuproovil Bredenes.
"See oli väga raske, kannatasin palju," möönis Štybar. "Lootsin teha hea stardi, kuid see ei olnud võimalik. Esimestel ringidel jooksin tõusudel alati teiste ratturite järgi. Viimased ringid olid rasked ja tegin palju tehnilisi vigu. Mingil määral siiski nautisin võistlust. Loodan, et järgmised sõidud lähevad paremini ja loodetavasti jõuan 12 parema hulka."
Viimased viis MK-etappi võitnud van der Poeli üleolekusse suhtub Štybar kriitiliselt. "Van der Poel on omaette klassist, kuid tema domineerimine muudab cyclo-crossi igavaks. Sõidud on alati kaks ringi liiga pikad, kui van der Poel üksinda eest sõidab. Kuid raske on paluda Mathieul tempot alandada või alustada spurti viimasel ringil. Ta on lihtsalt ülejäänutest tugevam," rääkis Štybar.
Štybar osaleb kuni 1. jaanuarini veel kolmel cyclo-crossi võistlusel: DVV Trophy etapil Loenhoutis, Superprestige'i etapil Diegemis ja GP Sven Nysil Baalis. Maailmameistrivõistlustel ta ilmselt ei stardi.

Toode on edukalt võrdlusse lisatud