Mõttus ja Kukk pidid MK-etapil leppima tagasihoidlike kohtadega

Team Cannibali esindavad Mari-Liis Mõttus ja Kätlin Kukk said Zolderis peetud cyclo-crossi MK-etapil vastavalt 40. ning 71. koha. Mõttus kaotas võidu teeninud Marianne Vosile (Waowdeals Pro Cycling Team) 3.39 ja Kukk 7.38. U23 arvestuses 14. koha saanud Mõttus ja Kukk jäid kohe stardis kahe kukkumise taha pidama ning sealt tõusta oli 87 osaleja hulgas väga raske.
Stardijärgne kukkumine sai saatuslikuks ka MK-sarjas kolmandat kohta hoidvale Annemarie Worstile (Steylaerts-777) ja mägirattakrossi Euroopa meistrile Jolanda Neffile (Trek Factory Racing CX).
Esikohaheitluses edestas Vos kõige napimalt Hollandi meistrit Lucinda Brandi (Team Sunweb) ja kuue sekundiga valitsevat maailmameistrit Sanne Canti (Corendon - Circus). See oli Vosile hooaja kolmandaks MK-etapivõiduks ning ta suurendas üldarvestuses oma edu Canti ees 41-lt punktilt 56-ni. "Zolderi rada sobib mulle väga hästi. Armastan siin võistlemist," lausus Vos.
Meeste sõit kulges tuttavas rütmis. Mathieu van der Poel (Corendon-Circus) võitis 16-sekundilise eduga Wout van Aerti (Cibel-Cebon) ja 29-sekundilise eduga Joris Nieuwenhuisi (Sunweb Development Team) ees. Poodiumitseremoonial tuli 20-st sõidust 18 võitnud van der Poelile auhinda üle andma vanaisa Raymond Poulidor.
"Tulin starti võidumõttega. Ma ei teinud palju vigu. Kui sain pooleminutilise edu, rahunesin liiga palju ja lasin Wouti endale liiga lähedale," ütles van der Poel.
Järgmine MK-etapp toimub 21. jaanuaril Prantsusmaal Pont-Chateau's, kuid van der Poel sellest osa ei võta. Ta ei osalenud ka kahel esimesel MK-etapil USA-s. "Otsustasime Pont-Chateau' etapist loobuda juba hooaja alguses. Kui oleksin USA etappidel osalenud, startinuksin ka Prantsusmaal. Ma ei püüa MK-sarja üldvõitu," sõnas viis järjestikust MK-etappi võitnud van der Poel.