Alberto Contador sõlmis lepingu uue meeskonnaga

Alberto Contador sõlmis lepingu uue meeskonnaga

Vahepeal loobumismõtteid heietanud kahekordne Tour de France'i võitja Alberto Contador sõlmis kaheaastase lepingu Trek-Segafredoga. Varasemate teadete kohaselt allkirjastati kontraht juba Touri käigus, kuid nüüd tehti see ametlikult avalikuks.

Koos praegu Tinkoffis leiba teeniva Contadoriga siirduvad Trek-Segafredosse spordidirektor Steven de Jongh ja kauaaegne abimees Jesus Hernandez. Detsembris 34-aastaseks saaval Contadoril tekkis soov tippspordis jätkata pärast edukat hooaja esimest poolt, mis tõi talle Baski velotuuri üldvõidu ning teise koha Pariis-Nice'il ja Kataloonia tuuril.

Ootan põnevusega eesolevat võimalust. Trek-Segafredo on väga atraktiivne ja ambitsioonikas projekt, mis mind inspireerib,“ lausus Contador. „Mul olid tiimi juhtkonnaga sisukad vestlused ning mind ootavad suured eesmärgid ja prioriteedid. Peamine siht on võita võistluskalendri tähtsaim võidusõit – Tour de France.“

Tänavusel Touril Contador kahel korral kukkus ja jättis võistluse 9. etapil haiguse tõttu pooleli. Naastes võitis Contador Burgose tuuri ja tuli Vueltal neljandaks.

Trek-Segafredo senine liider Fabian Cancellara lõpetab käesoleva hooaja järel karjääri. Klassikutel ja grupifinišites panustatakse uuel hooajal John Degenkolbile, velotuuridel loodetakse Contadori kõrval veel Bauke Mollemale.

Just tiimi sportlik pool sai otsuse langetamisel määravaks,“ sõnas Contador. „Meeskond on keskendunud tulemusele ning seal on palju tugevaid ja kogenuid rattureid, kes pole head mitte ainult mägedes. Mulle meeldib Trek-Segafredo rahvusvaheline koosseis. Olen kindel, et sealne parim struktuur tagab mulle parimad tingimused võistlusteks.“

Toode on edukalt võrdlusse lisatud