Venemaa häkkerite avaldatud materjalidest leiab ka Froome'i ja Wigginsi

Venemaa häkkerite avaldatud materjalidest leiab ka Froome'i ja Wigginsi

Maailma Antidopinguagentuuri (WADA) andmebaasi rünnanud Venemaa häkkerid avaldasid nimekirja neist sportlastest, kes on kasutanud keelatud aineid ravi eesmärkidel. Ratturitest on ära märgitud Tour de France'i võitnud britid sir Bradley Wiggins ja Chris Froome.

Tuleb kohe märkida, et kuna Sky meeskonnas sõitnud Wiggins ja praegu klubisse kuuluv Froome omasid vastavalt arsti ettekirjutusele WADA eriluba ning kogu tegevus on dokumenteeritud, siis pole reeglite vastu eksitud.

Froome kasutas 2013. aasta Criterium du Dauphine' ja 2014. aasta Romandia tuuri ajal kortikosteroidide prednisolooni. Esimesel juhul 40 mg viie päeva jooksul ja teisel juhul 40 mg seitsme päeva jooksul. Froome võitis mõlemad velotuurid.

Kui Froome on sellist võimalust kasutanud kahel korral, siis õietolmu allergiat põdev Wiggins on vajanud aastatel 2008-2013 eriluba kuuel puhul. Kolmel esimesel juhul lubati Wigginsil kasutada 12 kuu jooksul salbutamooli, flutikasooni, formoterooli ja budesoniidi.

2011. aasta 29. juunil enne Tour de France'i sai Wiggins ühekordse loa süstida endale 40 mg triamtsinoloon atsetooni. Samadel tingimustel võis Wiggins süstida sama ainet samas koguses 2012. aasta 26. juunil ja enne 2013. aasta Giro d'Italiat. 2012. aastal pälvis Wiggins esimese Briti ratturina Touri üldvõidu.

Wiggins ja Froome võistlesid ka Rio olümpial. Froome saavutas eraldistardis kolmanda koha ja Wiggins sai trekil meeskondlikus jälitussõidus kulla.

Toode on edukalt võrdlusse lisatud