Boikotti ei tule – Astana ja Katjuša osalevad MM-i meeskonnasõidus

Boikotti ei tule – Astana ja Katjuša osalevad MM-i meeskonnasõidus

Hiljaaegu teatas profirattureid esindav organisatsioon AIGCP, et World Touri tiimid boikoteerivad oktoobris Kataris peetava MM-i meeskonnasõitu, sest rahvusvaheline alaliit UCI ei toeta neid reisikulude katmisel.

Nüüdseks on sõjakirves (ajutiselt) maha maetud ja vähemalt kümme World Touri klubi on teatanud oma osalemisest. Praeguse seisuga on lubanud starti tulla nii Rein Taaramäe tööandja Katjuša, Tanel Kangertile palka maksev Astana kui ka tiitlit kaitsev BMC. UCI on lubanud iga võistkonna reisikulusid hüvitada 2000 euro ulatuses.

Kui varasematel aastatel jagati MM-il meeskondade vahel 200 punkti, siis tänavu otsustas UCI segaduse tõttu punktidest loobuda. Olgu lisatud, et individuaaldistantsidel pole MM-il kunagi World Touri punkte jagatud.

Lisaks eelpool nimetatud klubidele on lubanud MM-i meeskonnasõidus osaleda AG2R La Mondiale, Etixx – Quick Step, Movistar Team, Orica-Bikeexchange, Team Giant – Alpecin, Team Lotto NL – Jumbo ja Team Sky. Kutse on saanud ka Mihkel Räime koduklubi, järgmiseks hooajaks Pro Continental tasemele tõusev Cycling Academy.

Taaramäe on kinnitanud, et on 9. oktoobril meeskonnasõidu stardis ja osaleb kolm päeva hiljem ka individuaalses temposõidus. Kangerti ja Räime kohta praegu infot veel pole.

Toode on edukalt võrdlusse lisatud