Kangerti uus klubi palkas tugeva mägedemehe ja temposõitja

Kangerti uus klubi palkas tugeva mägedemehe ja temposõitja

Tanel Kangerti uus koduklubi EF Education First-Drapac sõlmis kaheaastase lepingu paljulubava Ecuadori ratturi Jonathan Caicedoga. 25-aastane sportlane on seni kuulunud kontinentaalklubide koosseisu, tänavu esindab ta Colombia tiimi Medellin.
2015. aastal temposõidus Ecuadori meistriks kroonitud ja grupisõidus pronksi pälvinud Caicedo käesolev hooaeg on olnud väga edukas. Profisõitudel pole küll võite tulnud, kuid mitmed poodiumikohad annavad tõestust, et tegemist on tugeva tegijaga.
Caicedo saavutas Astuuria velotuuril kokkuvõttes teise koha, olles kahel esimesel etapil teine ja tõustes parimaks aktiivsete ratturite arvestuses. Järgnenud nädalal tuli Caicedo Madridi mitmepäevasõidul kolmandaks ja võitis seejärel Colombia velotuuri.
"Hakkasin "Caicedot jälgima pärast Astuuria velotuuri," lausus EF Education First-Drapaci mänedžer Jonathan Vaughters. "Teda edestas vaid Richard Carapaz, kes saavutas tänavusel Giro d'Italial neljanda koha. See tulemus pälvis minu tähelepanu. Colombia velotuur ei kuulu enam UCI kalendrisse, kuid on sellegipoolest väga raske võidusõit. Caicedo teab, kuidas võita võidusõite kõrgetes mägedes. Mida raskem, seda parem."
Vaughters on Caicedost niivõrd suures vaimustuses, et lubab tal järgmisel hooajal startida Girol või Vueltal. Seda, kas Caicedost saab koheselt ka tiimi liider, näitab aeg. "Ma ei tea Ecuadori rattaspordist kuigi palju. Carapaz soovitas teda mulle. Ta kinnitas, et on Caicedo suurim fänn. Nad kasvasid üheskoos üles," lisas Vaughters.

Toode on edukalt võrdlusse lisatud