Rattaspordis võib taaselustuda MK-sari

Rattaspordis võib taaselustuda MK-sari

Kanadas toimuvate World Touri võidusõitude, Québeci ja Montréali jõuproovide korraldaja Serge Arsenault rääkis plaanist, et rattaspordis võiks olla suuremaid ühepäevasõite koondav MK-sari. Ideed toetab ka Rahvusvahelise Jalgratta Liidu president David Lappartient.
Arsenault' sõnul võiks kalendrisse kuuluda 16-18 võidusõitu, mis toimuksid märtsist juunini ja augustist oktoobrini. "Alguses ei küsiks me teleõiguste eest raha. Oluline on sarja kaasata rahvusvahelisi sponsoreid ning kindlustada kõrgekvaliteediline toode ja järjepidevus," lausus Arsenault. "Igale võistlusele oleks kindlustatud 30 protsenti reklaampinnast oma sponsoritele ning osa kasumist antaks meeskondadele. Pole õige, et parimad ratturid teenivad sama palju kui keskmised hokimängijad. Kui tennise- ja golfijuhid said aru, et peavad ühinema, kasvasid nende tulud kümme korda. Rattaspordis tuleb sama teha."
Ka praegu toimivas World Touris selgitatakse aasta kokkuvõttes paremusjärjestus, kuid tegemist pole tiitliga, mis tiime ja rattureid motiveeriks. Punktisüsteem on laiemale üldsusele arusaamatu, sest üheskoos võistlevad nii sprinterid kui ka mägironijad. Uus MK-sari looks olukorra, kus sarnast tüüpi ratturid omavahel heitleks. Lappartient lisas, et kolmapäeval toimub Madridis reforme puudutav arutelu, kus ka antud küsimust puudutatakse. Võimalik, et alates 2020. aastast käivitub kolm kategooriat: suurtuurid, viie- kuni kaheksapäevased tuurid ja ühepäevasõidud.
Rattaspordi kõrgeimal tasemel toimis ühepäevasõitudest koosnenud MK-sari aastatel 1989-2005, kui loodi World Tour.

Toode on edukalt võrdlusse lisatud