Direct Energie meelitas Terpstra enda juurde suurema palgaga

Direct Energie meelitas Terpstra enda juurde suurema palgaga

Hollandi tippratturi Niki Terpstra siirdumine Quick-Step Floorsist Rein Taaramäe koduklubisse Direct Energie valmistas asjatundjatele väikese üllatuse. Belgia parima meeskonna juht Patrick Lefevere soostus natukene tehingu tagamaid selgitama.
"Asi pole selles, et ma ei tahtnud Nikile maksta. Mul lihtsalt pole nii palju raha," selgitas Lefevere. "Tal on uus maja, kaks last ja imeline perekond. Ma ei saa Nikit süüdistada isegi siis, kui see mulle palju haiget teeb. Mõned väljaspool olijad nägid Nikit kui arrogantset koletist, kuid tiimis oli ta atmosfääri looja ja motiveerija. Mul on Niki vastu suur austus, sest ta ootas minu järgi nii kaua. Praegu on aga augusti keskpaik. Kui sellise kaliibriga rattur ootab nii kaua, riskeerib ta kaljude vahele kukkumisega. Mul pole raha."
Quick-Step Floorsi hooaeg on kulgenud väga hästi - 54 võiduga hoitakse selles arvestuses esikohta. Teisel positsioonil oleval Skyl on 36 esikohta. Kui Lefeverel ei õnnestu teist nimisponsorit leida, läheb tal nimekate ratturite hoidmine keeruliseks. Mullu oli Lefevere sunnitud laskma Marcel Kittelil ja Daniel Martinil teistesse klubidesse minna.
Terpstra lahkumise järel saavad klassikutel suurema vastutuse Philippe Gilbert, Zdenek Štybar, Fernando Gaviria ja Yves Lampaert.


Toode on edukalt võrdlusse lisatud