Dumoulin: Roglic sai abi eessõitnud mootorrattalt

Dumoulin: Roglic sai abi eessõitnud mootorrattalt

Eilsel Tour de France'i etapil tegi võimsa avalduse esikoha pälvinud ja kokkuvõttes kolmandaks tõusnud Primoz Roglic (LottoNL-Jumbo). Sloveenia ratturi võidu kohta oli ühtteist öelda teda üldarvestuses 19 sekundiga edestaval Tom Dumoulinil (Team Sunweb), kes oli vahetult pärast finišeerimist väga vihane. Etapil kuuenda koha saanud Dumoulini sõnul sai Roglic abi eessõitnud mootorrattalt.
"Primoz oli tugevaim ja austan tema võitu, ta lendas mäest alla," alustas Dumoulin. "Kuid mina jäin temast maha sirgel lõigul. Primoz istus ülemise toru peal ja sõitis mootorratta tuules. Spurtisin, et talle järele jõuda, kuid mul ei õnnestunud vahet vähendada. Jäin temast maha laskumise sirgel lõigul. See on naeruväärne."
Dumoulin rõhutas, et Roglic ei olnud olukorras süüdi, vaid operaatoreid transportivad mootorratturid peaksid professionaalsemalt tegutsema. "Primoz ei saanud midagi teha. Ta oli tugevaim ja sai ilusa võidu," lisas Dumoulin.
Suusahüppes juunioride maailmameistriks kroonitud ja 22-aastaselt tõsisema rattasõiduga alustanud Roglic lükkas aga Dumoulini väited ümber. "Meil kõigil on võimalus liidrina laskumist alustada. Ma ei olnud mootorratta tuules. Ma ei pannud tähele midagi ebatavalist. Tean, et laskudes on isegi väikest vahet raske tagasi sõita. Kui nägin, et väike vahe on tekkinud, panin kiirust juurde. Kui kuulsin, et 5 km enne lõppu on minu edu kümme sekundit, siis pingutasin lõpuni nagu eraldistardis ning asi oli seda väärt."
Dumoulinil on täna peetavas 31 km temposõidus keeruline vahet hoida ja pole võimatu, et Roglic tõuseb veel koha võrra. Tegemist on mulluse MM-i temposõidu kahe parema mehega. Geraint Thomas (Sky) edestab Dumoulini 2.05-ga ja sellest peaks üldvõiduks piisama.

Toode on edukalt võrdlusse lisatud