Froome'i paha poisi kuulsusega tiimikaaslane diskvaliitseeriti Tourilt (VIDEO)

Froome'i paha poisi kuulsusega tiimikaaslane diskvaliitseeriti Tourilt (VIDEO)

Koos Chris Froome'iga Sky meeskonnas sõitev Gianni Moscon saadeti aasta tähtsaimalt võistluselt koju, sest lõi Elie Gesberti (Fortuneo-Samsic) käega näkku. Vahejuhtum leidis aset 15. etapi esimesel kilomeetril.
See on esimene kord, kui Touril tegutseb videokohtunik, kes finišilinnakus asuvas rekkas ekraane jälgib ja eksimusi üritab tuvastada. Enne otsuse langetamist said videoga tutvuda ka Sky mänedžer Dave Brailsford ja spordidirektor Nicolas Portal, kellel pretensioone polnud. Kas Sky määrab 24-aastasele itaallasele lisakaristuse, selgub pärast Touri.
See pole Mosconil esimene kord käitumisega pahuksisse sattuda. Eelmisel aastal süüdistati teda Sebastien Reichenbachi (FDJ) tahtlikus kukutamises Tre Valli Varesine võidusõidu ajal, kuid UCI lõpetas menetluse, sest videomaterjali nappis. Mulluse Romandia tuuri käigus saatis Moscon toona FDJ-i ridades sõitnud Kevin Reza aadressil rassistlikke solvanguid ja Reichenbach kritiseeris pärast seda teravalt Mosconi tegevust.
Eelmisel aastal diskvalifitseeriti Moscon MM-i grupisõidust pärast seda, kui ta oli eelviimasel ringil Itaalia koondise autost liiga kaua kinni hoidnud.

Toode on edukalt võrdlusse lisatud