Naised saavad miinimumpalga

Naised saavad miinimumpalga

Rahvusvahelise Jalgratta Liidu (UCI) president David Lappartient kinnitas, et alates 2020. aastast kehtestatakse naisratturitele sarnaselt meestele miinimumpalk. Lappartient ei soostunud avaldama, kui suurest summast käib jutt, kuid ta täpsustas, et mitte kõikide praegu UCI-s registreeritud klubides sõitvate naiste teenistus pole nii suur.
Käesoleval hooajal on UCI-s registreerunud 42 naiskonda, aasta alguses maailma edetabelis 15 parema hulka kuuluvad tiimid saavad automaatselt kutse World Touri võidusõitudele. Rahvusvaheline katusorganisatsioon töötab välja uut, kaheaastast reitingusüsteemi. Miinimumpalga nõue ongi mõeldud kõrgemasse seltskonda kuuluvatele naiskondadele, kuid kui palju hakkab neid 2020. aastal olema, pole praegu teada.
World Touri meeskondades on kehtestatud aastaseks miinimumpalgaks 38 115 ja Pro Continental klubides 30 855 eurot. Need näitajad tõusid tänavu esimest korda viie aasta jooksul. Uusproffide teenistus peab World Touris olema vähemalt 30 839 ja aste madalamal 25 806 eurot. Ilmselt jäävad õrnema soo esindajatele kehtestatavad nõuded nendele numbritele alla.
Järgmiseks hooajaks kehtestab UCI naiste võidusõitudele ka auhinnarahade osas miinimumnõuded, mis kuni 2021. aastani igal hooajal 10 protsendi võrra tõusevad.

Toode on edukalt võrdlusse lisatud