Michael Jordanit jumaldav Austraalia rattur püstitas Girot lõpetades rekordi

Michael Jordanit jumaldav Austraalia rattur püstitas Girot lõpetades rekordi

Äsja Giro d'Italial finišeerinud austraallasest Adam Hansenist sai esimene rattur, kes lõpetanud järjest 20 suurtuuri. Lotto-Soudali tiimi kuuluv Hansen alustas pikka teekonda 2011. aasta Vueltal. 37-aastane sportlane kinnitas, et rohkem teda suurtuuridel ei näe.
"Rooma on imeline linn, kus olen palju ka turistina käinud," lausus Hansen vahetult pärast Girot. "Minu emapoolsed vanavanemad on pärit Cuneo provintsist Piedmontist. Kõik teed viivad Rooma. Võib-olla oli see saatus, et kõik lõpeb siin, kuigi vahepeal oli minu eesmärgiks läbida järjest 23 suurtuuri. See on minu iidoli, Michael Jordani särginumber. Kuid käes on aeg kõrvale astuda. Pärast Šveitsi tuuri võtan puhkuse, et planeerida hooaja teist poolt."
Suurtuuridel on Hansen sõitnud 419 päeva ja läbinud kokku 70 000 kilomeetrit. Enamikel juhtudel on ta olnud abimees sellistele suurnimedele nagu Tim Wellens, Andre Greipel ja Jurgen van den Broeck. Ise on Hansen võitnud kaks etappi: 2013. aasta Girol ja 2014. aasta Vueltal. Hansenil on olnud ka õnne. Mullu ei kuulunud ta alguses Vuelta koosseisu, kuid pärast Rafael Vallsi vigastust pääses ta viimasel hetkel starti.
"Parim rattur, keda olen näinud, on Chris Froome. Kuid kõige väljapaistvam ja põnevam on Vincenzo Nibali. Ta annab alati endast maksimumi ja üritab isegi siis, kui vorm pole kõige parem ja kõik näib olevat kadunud. Nibalilt võib ükskõik mida oodata," võrdles Hansen.

Toode on edukalt võrdlusse lisatud