Maailmarekord - Portugalist Venemaani vähem kui 25 päevaga

Maailmarekord - Portugalist Venemaani vähem kui 25 päevaga

Briti kestvussõitja Sean Conway uuendas rattaga Euroopa läbimise maailmarekordit. Ta kattis maailmajao 24 päeva, 18 tunni ja 39 minutiga viisil, et pidi kõik vajaliku endaga kaasa võtma. Conway startis Portugali mandriosa läänetipust Cabo da Rocalt ja lõpetas Venemaal Baškortostani Vabariigi pealinnas Ufaas. Kokku tuli 6405 km.
Conway ületas mullu juulis senise tippmargi püstitanud Jonas Deichmanni rekordi üheksa tunniga. Oma teekonnal läbis ta veel selliseid riike nagu Hispaania, Prantsusmaa, Šveits, Saksamaa, Tšehhimaa, Poola ja Ukraina. Conway sõitis iga päev 16 tundi.
See polnud esimene kord, kui Conway üritas rekordit ületada. Ta läks rajale eelmise aasta augustis, kuid pidi vigastuse tõttu sõidu pooleli jätma. "See oli suur otsus tulla ja proovida uuesti rekordit ületada," lausus Conway. "Arvan, et inimesed annavad liiga tihti alla, kui neil miski asi ei õnnestu. Maailmas on nii palju edulugusid, kus inimesed on eesmärgini jõudmiseks mitu katset teinud. Tunnistan, et tegin eelmisel korral vigu. Minu enesehinnang oli mullu suvel väga madal ja pidin seetõttu pooleli jätma. Mõtlesin pikalt, kas ma peaksin uuesti üritama ja mis saab siis, kui katse ei osutu edukaks? Elu ei koosne ainult võitmistest ja rekordite purustamistest. Oluline on anda endast parim, et saaksid öelda, et polnud enamaks suuteline."
Conwayl oli kõik katseks vajalik endaga kaasas. Ta magas 19-l ööl lahtise taeva all - telki tal kaasas polnud - ning duši all käis ta ainult neli korda.

Toode on edukalt võrdlusse lisatud