Rahalistes raskustes Norra klubi otsib abi rahvalt

Rahalistes raskustes Norra klubi otsib abi rahvalt

Norra naiskonna Hitec Products-Birk Sporti hooaeg võib jääda lühikeseks. Nimelt teatas klubi peasponsor aprillis, et lõpetab rahaliste raskuste tõttu koheselt tiimi toetamise. Naiskonna eestvedajad ei jäänud käed rüppes istuma, vaid küsisid ühisrahastuse näol abi fännidelt. Kampaania abil loodetakse koguda 50 000 eurot.
"Vähenenud sponsorite toetus koos suurenenud UCI ja alaliidu litsentsitasude, kindlustuse, reisikulude ning varustusega on seadnud meid suurtesse rahalistesse raskustesse. Oleme pidanud vähendama oma tegevust ja varustusega seonduvaid kulutusi," seisis Hitec Products-Birk Sporti ametlikus teates. "Tegelikult pole see klubi jaoks uus olukord. Norra tiimina on meie kulud alati suuremad olnud, kuid oleme hakkama saanud avalikust teavitamata. Kuid rasked ajad offshore'ide turul ja teistes valdkondades viimase kolme aasta jooksul on teinud meie olukorra äärmiselt keeruliseks ning meie ellujäämine on ohus. Oleme sõltuvad uuest toetusest, et ellu jääda."
2008. aastal asutatud Hitec Products-Birk Sportis on sõitnud sellised suurnimed nagu Emma Johannson, Kirsten Wild ja Elisa Longo Borghini.

Toode on edukalt võrdlusse lisatud