UCI president lubab piirata valuvaigistite kasutamist

UCI president lubab piirata valuvaigistite kasutamist

Rahvusvahelise Jalgratta Liidu (UCI) president David Lappartient nentis, et Chris Froome'i salbutamooli juhtum ei saa enne Giro d'Italia algust lahendust. See tähendab, et mullu Tour de France'i ja Vuelta võitnud Sky rattur saab püüda kolmandat järjestikust suurtuuri võitu.
Samas loodab Lappartient, et Froome'i saatus profiratturina saab selgeks enne Touri. "Vastasel juhul paneb see korraldaja, UCI ja ratturi enda ebastabiilsesse olukorda. Me ei soovi, et rattur võib kujuneda teatud seltskonna rünnakuobjektiks," arutles Lappartient. "Froome on osalenud kahel võidusõidul (Ruta del Solil Hispaanias ja Tirreno-Adriaticol Itaalias), kuid mitte Prantsusmaal. Suurem osa inimestest käituvad hästi, kuid teatud osa kütavad end üles ega austa reegleid. Meie eesmärk on mitte panna Froome'i sellisesse olukorda. Ausalt, ma arvasin, et olukord lahendatakse varem. Kujutasin ette, et enne klassikuid on selgus majas. Kuid kogu protseduur on üks suur tervik. Froome'il on rohkem vahendeid kui teistel ja tal on head advokaadid. Nagu ka meil. Kuna Froome väidab, et ta järgis reegleid, siis see teeb juhtumi suuremaks."
Lappartient jagab end igapäevaselt kahe ameti vahel. Tema põhitööks on Prantsusmaal Bretagne'i piirkonnas asuva Sarzeau linna juhtimine, kuid teatud aja viibib 44-aastane mees Šveitsis Aigles asuvas UCI peakorteris. Oma uues ametis lubas Lappartient võidelda lisaks mehaanilisele dopingule ka valuvaigistite vastu. "Kui rattur võtab valuvaigistit, et nihutada võistlusel enda piire, siis on see nagu doping," täpsustas ta. "Tulevikus suurendame meditsiiniliste testide hulka. Näiteks kui ratturil on madal kortisooli tase, siis ei tohi ta võistelda. Kui rattur kasutab kortikosteroide või tramadoli, siis on ta haige ega tohi võistelda."

Toode on edukalt võrdlusse lisatud