Pariis-Roubaix'l finišisse jõudnud Leedu rattur leidis eest suletud väravad (VIDEO)

Pariis-Roubaix'l finišisse jõudnud Leedu rattur leidis eest suletud väravad (VIDEO)

Pühapäeval peetud Pariis-Roubaix'l pälvis palju tähelepanu võitjaks tulnud Peter Sagan (Bora-Hansgrohe). Protokolli oli lõpetajaks märgitud 101 ratturit, kuid nende hulk võinuks olla suurem.
Nimelt jõudis pärast mitmeid viperusi finišisse, täpsemalt Roubaix' velodroomile ka leedulane Evaldas Siskevicius, kuid Delko Marseille Provence KTM-i rattur leidis eest suletud väravad. Selles pole midagi iseäralikku, sest Siskevicius saabus tund aega Saganist hiljem. Tal jäi sõita 30 km, kui Slovakkia äss lõpujoone ületas.
Turvamees tegi värava lahti ja Siskevicius läbis haudvaikuses lõpuringi. Protokolli oli aga tema nime järele märgitud DNF. Viimase saateauto juht tegi mitmel korral Siskeviciusele ettepaneku katkestada, kuid vapper rattur keeldus.
„Olin väga keskendunud, kuid saateauto juht soovis, et ma jätaks sõidu pooleli. Olin aga 230 kilomeetrit läbinud ja sõita jäi ainult 30,“ lausus  Siskevicius. „Mulle ei meeldi alla anda nii rattaspordis kui ka elus. Ma ei tahtnud alla anda austusest organisatsiooni vastu. Pariis-Roubaix on sõit, mida tuleb austada.“
Sellega Siskeviciuse kannatused aga ei lõppenud. 17 km enne lõppu purunes tema rattal rehv. Saatuse irooniana oli katki läinud ka Delko Marseille Provence KTM-i saateauto, mida vedas saateauto järel sõitnud treiler.  Siskevicius käis korraks treileri peal, sai uue jooksu ja sõitis edasi.

Toode on edukalt võrdlusse lisatud