Olümpial raskelt haigestunud tipprattur jäi Vueltalt kõrvale

Olümpial raskelt haigestunud tipprattur jäi Vueltalt kõrvale

Rio olümpia maantee grupisõidus 29. koha saanud ja seejärel haigestunud Nicolas Roche pidi eile alanud Vueltast loobuma. Tegemist polnud tavalise külmetushaiguse, vaid kopsupõletikuga.

Iirimaa sportlane tegi testi, kas tegemist võib olla leegionärihaiguse ehk nakkushaigusega, mille tekitajaks on bakter Legionella pneumophila. Tulemused selguvad uuel nädalal. Esmapilgul tundub, et Sky meeskonna ratturi jaoks on hooaeg lõppenud. Roche teatas sotsiaalmeedia vahendusel, et bakter tungis tema organismi „läbi Rio paha õhukonditsioneeri“.

Loomulikult on see suur pettumus. Vuelta on sõit, mida ma tõsiselt naudin ja kus olen eelnevalt edu saavutanud,“ lausus Roche. „Vuelta oli tänavu minu suureks eesmärgiks ja lootsin meeskonda kuuluda. Haigus poleks saanud tulla halvemal ajal. Loodan tulla tagasi nii kiiresti kui võimalik.“

Tänavu grupi- ja temposõidus Iiri meistriks kroonitud Roche valmistus Vueltaks tõsiselt. Tema peaülesanne olnuks liidri Chris Froome'i abistamine, kuid mõnel etapil saanuks ta kindlasti oma võimaluse särada. Ta on aasta viimasel suurtuuril võitnud kaks etappi ja kandnud ka punast liidrisärki. 2013. aastal tuli Roche kokkuvõttes viiendaks.

Järgmisel aastal kolib Roche Sky ridadest BMC-sse, kus temast saab Richie Porte ja Tejay van Gardereni abiline.

Toode on edukalt võrdlusse lisatud