Wout van Aerti kodumeeskond pole kunagi varem nii palju tähelepanu pälvinud

Wout van Aerti kodumeeskond pole kunagi varem nii palju tähelepanu pälvinud

Cyclo-crossi maailmameistri Wout van Aerti tööandja, kontinentaalklubi Veranda's Willems - Crelan sai nädalavahetusel Belgia toimunud klassikul Omloop Het Nieuwsblad suure tähelepanu osaliseks. Staarratturi MM-kulla võitmine muutis nii mõndagi.
Algselt ei saanud Veranda's Willems - Crelan wild card'i Strade Bianche võidusõidule, kuid pärast van Aerti maailmameistriks tulekut eraldasid korraldajad Belgia tiimile erakorraliselt kolmanda vabapääsme. 23-aastane van Aert on öelnud, et soovib hästi esineda kevadistel klassikutel. Tema sooritus Omloop Het Nieuwsbladil näitas, et belglasel on tõsi taga. Van aert kuulus lõpukilomeetriteni juhtgruppi, mis jälitajate poolt kinni püüti. Seega ei tasu tema 32. kohast põhjapanevaid järeldusi teha. "Meie maanteemeeskond pole kunagi varem nii palju tähelepanu pälvinud ja me teame, miks see nii on. Wout saavutas selle, mida kõik lootsid," lausus mänedžer Nick Nuyens.
Kuidas ikkagi õnnestus Strade Bianchele kolmas vabapääse organiseerida? "Jätkasime survestamist ja pingutasime selle nimel kõvasti. Olime alguses sellele lähedal, kuid siis tuli eitav vastus. Wouti maailmameistriks tulek oli boonus ja hoidsime ühendust," vastas Nuyens.
Van Aert oli hea mineku üle mõnevõrra üllatunud. "Ma ei lootnud seda. Arvasin, et see võidusõit tuleb liiga ruttu pärast cyclo-crossi hooaega. Tahtsin teha hea sõidu ja võtta seda ettevalmistusena järgmisteks võistlusteks. Praegu tundub vorm väga hea olevat," märkis van Aert.

Toode on edukalt võrdlusse lisatud