KRIIS ASTANAS: Kangerti tiim võib tegevuse lõpetada

KRIIS ASTANAS: Kangerti tiim võib tegevuse lõpetada

Tanel Kangerti kodumeeskond Astana on hooaega alustanud hästi. Omaani velotuuril saadi etapi- ja üldvõit ning parima noorratturi auhind. Lisaks on tulnud mõned kohad esikolmikus. See on aga fassaadi särav pealispind. Reaalsus on see, et maailma üks paremaid meeskondi pole sponsoritelt sel aastal raha saanud ja ratturid on kaks kuud tasuta tööd teinud.
"Käime võistlustel säästude eest. Olukord on kriitiline," ei püüdnud Astana mänedžer Aleksandr Vinokurov situatsiooni ilustada. "Meeskonnas on 30 ratturit, koos taustajõududega on tiimi suurus 50 inimest: treenerid, massöörid, mehaanikud... Lennupiletite ja majutuse eest tuleb maksta üüratuid summasid. Raha viibimine tähendab seda, et ühel hetkel tuleb tegevus peatada. Ja seda enne hooaja tähtsamaid võidusõite. Antud olukord liigub lõpetamise suunas ja seda pärast 13 aasta pikkust tegutsemist."
Vinokurovi sõnul ei saa Astana tegevust mõõta ainult tulemustega. "Oleme loonud korraliku infrastruktuuri, et spordiala Kasahstanis arendada," märkis Vinokurov. "Meie noorratturitel on parim varustus, mille sponsorid põhimeeskonnale annavad. Pärast hooaja lõppu transpordime kogu varustuse Kasahstani. Samuti saame noortele edasi anda Euroopas hangitud tohutuid kogemusi. Samuti annab Astana klubi motivatsiooni noortele - neil on eesmärk, kuhu pürgida. Samuti on rattasport saanud Kasahstanis äärmiselt populaarseks. Vaadake, kui palju inimesi suvel rattaga sõidab. Samuti on Astana üks populaarsemaid spordi kaubamärk Kasahstanis."


Toode on edukalt võrdlusse lisatud