Tom Boonen läks Lotto Soudali palgale

Tom Boonen läks Lotto Soudali palgale

Peaaegu terve oma karjääri Patrick Lefevere juhitavas Quick-Stepi meeskonnas veetnud ja mullu kevadel tippspordist loobunud Tom Boonen liitus endise tööandja suurima rivaali Lotto Soudaliga. 37-aastasest belglasest sai tiimi nõuandja ja saadik.
Boonen ei hakka võidusõitude ajal saateautos viibima, vaid jagab ratturitele enne ja pärast võidusõitu nõu. Üleminek on intrigeeriv, kuid seda ei saa pidada väga suureks üllatuseks, sest Lotto Soudali mänedžer Paul De Geyter on Booneni endine agent ning rattasponsori Ridley ridades töötab eksprofi isa André.
Boonen ütles, et uut töökohta vastu võttes valdasid teda kõhklused. "Olin pisut närvisin ja arvasin, et see on pisut imelik," märkis 2005. aasta maailmameister. "Teisest küljest algas minu karjäär 20 aastat tagasi (spordidirektor) Marc Sergeantiga. Just tema andis mulle idee, et minust võiks saada profirattur. Ta oli minu esimene tõsine tiimiliider. Minu ülesandeks on Lotto Soudalis ümberkorraldusi teha ja anda ratturitele nõu. Meeskonnas on palju sportlasi, kes suudavad suuri asju korda saata. Nad peavad vaid õigesti tegutsema ja mina üritan neile vajalikku suunda näidata."
Lotto Soudali üheks peamiseks eesmärgiks on võita suur klassik. Viimati sai sellega hakkama Philippe Gilbert 2011. aastal.

Toode on edukalt võrdlusse lisatud