USA cyclo-crossi staar: olen 39 ja ikka õpin rattaga sõitma

USA cyclo-crossi staar: olen 39 ja ikka õpin rattaga sõitma

Naiste cyclo-crossi elavaks legendiks võib pidada ameeriklannat Katie Comptonit, kes on riigisiseselt ala valitsenud kuraditosin aastat. 39-aastane Compton teeb esimest korda karjääri jooksul kaasa täisprogrammi cyclo-crossi kodumaal Belgias ja kogenud naine on saadud kogemustest vaimustuses.
"Tunnen end kindlasti tugevamana. Sõidan targemini," lausus Compton. "Mulle väga meeldivad raskemad võidusõidud. See paneb mind rohkem pingutama. Seal on natukene kõike. USA-s olen palju võite saavutanud, kuid sellisel moel ei õpi enam midagi juurde. Nüüd saan kohti esikolmikus, kuid ma ei võida enam nii palju. Õpin jätkuvalt rattaga sõitma. See on pisut veider, sest olen juba 39-aastane. Euroopas võistlemine on erinev nii tugevama taseme kui ka taktika tõttu. Tunnen end enesekindlamana ja mul on lõbus. Kui esimese ringi lõpus on 8-10 naist koos, siis ma ei lähe paanikasse, sest tean, et minna on veel neli ringi ning tuleb pingutamist jätkata."
Compton pälvis esimese Ameerika ratturina cyclo-crossi sarja DVV Verzekeringen Trofee üldvõidu. Tema edu on enne viimast etappi Nikki Brammeieri ees üle viie minuti (etapi vahele jätmine annab 5-minutilise karistuse). "Pärast halba starti MK-sarjas võtsin eesmärgiks just DVV Verzekeringen Trofee. Kuna arvesse lähevad kõikide etappide ajad, pidin iga kord sisu näitama," märkis Compton. "Ka järgmisel hooajal keskendun DVV Verzekeringen Trofeele, sest mul in kehtiv leping Trekiga ja nad teevad etappidest otseülekandeid."

Toode on edukalt võrdlusse lisatud