USA meister seadis Froome'i väited kahtluse alla

USA meister seadis Froome'i väited kahtluse alla

USA meister cyclo-crossis Katie Compton kahtleb valitseva Tour de France'i ja Vuelta võitja Chris Froome'i väites, et astmainhalaatori kasutamine põhjustas liiga kõrge salbutamooli näidu tema dopinguproovis. Comptonit on kimbutanud karjääri vältel koormusastma - kui olukord on kontrolli all, heitleb ta võidu nimel, vastupidisel juhul on tal raskusi väntamisega.
"Bredenes oli mul sel hooajal astmarünnak ja kasutasin inhalaatorit neli korda enne starti ning kolm korda pärast finišit. Salbutamooli näit jäi pärast seda allapoole nõutavat piiri," meenutas Compton.
Inhalaator annab kiiresti toimivat bronhodilaatorit ühe puffi kohta tavaliselt 90-100 mikrogrammi. Maailma Antidopinguagentuur (WADA) on seadnud sissehingatava salbutamooli piirmääraks 12 tunni jooksul 800 mikrogrammi ja 1600 mikrogrammi 24 tunni jooksul. Arvukad teaduslikud uuringud on näidanud, et sissehingates on väga vähe sportlasi, kelle uriiniproov suudaks ületada näitu 1000ng/mL. Froome, kelle näit ületas WADA piirnormi ligi kahekordselt, väitis, et kasutas inhalaatorit tavapärasel moel.
"Kui minul on astmarünnak, siis ma pole võimeline võistlust lõpetama. Suudan vaevu vändata. Sellisteks puhkudeks on päästeinhalaator - mõned pufid taastavad normaalse olukorra. See aitab paremini hingata, kuid uuesti pingutades tuleb uus rünnak. Pole loogiline, et pärast nii suurt salbutamooli kogust on sportane võimeline nii palju pingutama. Ma ei tea. Mulle tundub, et midagi enamat on teoksil," arutleb Compton.

Toode on edukalt võrdlusse lisatud