Viviani jättis omniumis Cavendishi hõbedale

Viviani jättis omniumis Cavendishi hõbedale

Rio olümpia omniumis oli põhiküsimuseks, kas täiskohaga maanteesõitja Mark Cavendish suudab vahepalaks trekil midagi suurt (loe: kuldmedal võita) korda saata?

Suurbritannia rattur oli suures mängus sees, kuid kuld läks sellegipoolest 207 punkti kogunud itaallasele Elia Vivianile. Cavendish jäi kuue ala kokkuvõttes maha 13 ja taanlasest tiitlikaitsja Lasse Norman Hansen 15 silmaga.

See on uskumatu! Ma ei suuda seda uskuda!“ säras 27-aastane Sky klubi rattur Viviani. „See oli mu elu võistlus. Olümpia oli väga raske, sest pärast viit ala olid vahed väikesed ja punktisõit oli kõige keerulisem. Igat sprinti tehes teadsin, et vajan punkte. Kui lõpuni jäi kaks sprinti, tahtsin saada tiitli kindlustamiseks lisapunkte. Treener ütles mulle: „Üks punkt veel ja sa oled olümpiavõitja.“ Viimased 20 ringi ei tundnud ma enda jalgu, kuid teadsin, et mul on kuldmedal käes. Seega nautisin sõidu lõppu.“

Vahepeal oli õhus isegi võimalus, et Cavendish saab punktisõidus ootamatu manöövriga tekitatud kukkumise eest, mille tagajärjel kukkusid Viviani ja Lõuna-Korea rattur Park Sanghoon, karistada. Ilmselt oli tegemist õiglase otsusega, sest karistust ei nõudnud ka kaasvõistlejad. Kukkumine lihtsalt käivat trekisõidu juurde.

Nüüd on mul lõpuks olümpiamedal. See on väga tore, kuid kuldmedal sobinuks kollektsiooni paremini. Ma ei usu, et osalen Tokyo olümpial, kuid kunagi ei või teada,“ lausus Cavendish. „Tegelikult olen rõõmus. Elia oli parim mees, müts maha tema ees. Ma andsin endast kõik. Olen lihtsalt pettunud, et sellest ei piisanud võiduks.“

Toode on edukalt võrdlusse lisatud