Prantsusmaal jäi rattur vahele mehaanilise dopinguga (VIDEO)

Prantsusmaal jäi rattur vahele mehaanilise dopinguga (VIDEO)

Prantsusmaal leidis aset esimene mehaanilise dopingu vahejuhtum, kui politsei ja antidopinguagentuuri (AFLD) ühise pingutuse tulemusel tabati 43-aastane reegleid rikkunud jalgrattur. Sportlane peeti kinni pärast Bordeaux' lähistel Saint-Michel-de-Doubles lõppenud võistlust. Tema nime ei avaldatud, kuid rattale tehti ülevaatus ja teda küsitleti põhjalikult.
Rattur sattus AFLD huviorbiiti pärast mitmeid tugevaid esitusi mägistel võidusõitudel. Endine profirattur Christophe Bassons mängis võtmerolli, et vahelejäänu ei saaks pärast finišit põgeneda.
Prantsuse ajakirjaniku Thierry Vildary, kes oli operatsiooni juures, sõnul oli ratta sadulatorusse paigaldatud 250-vatine Vivaxi mootor. Väidetavalt tunnistanud veteranrattur kohapeal pettuse üles. Prantsuse seadusandluse kohaselt saab rattur süüdistuse spordipettuse eest ja süüdimõistmise korral ootab teda pikk võistluskeeld. Teemat ohtralt kajastanud Vildary hinnangul kasutatakse mehaanilist dopingut laialdaselt ka profispordis.
See on tänavu teine juhtum, kui veteranrattur mehaanilise dopinguga vahele jääb. Suvel võeti vahele üks Itaalia rattur. Mullusel cyclo-crossi MM-il tuvastati mootor belglanna Femke van den Driessche rattast.

Toode on edukalt võrdlusse lisatud