Kopenhaagenis tehti rattaajalugu

Kopenhaagenis tehti rattaajalugu

Taani pealinnast Kopenhaagenist sai esimene linn maailmas, kus paigaldati ratturitele elektroonilised tablood. Eelmisel aastal sisenes Kopenhaagenisse rohkem rattureid kui autosid. Rohkem kui pooled, täpsemalt 62 protsenti elanikest kasutavad tööle või kooli jõudmiseks ratast.
Ratturite hulk on niivõrd suur, et tipptundidel tekivad rattateedele ummikud. Tablood annavad liiklejatele väärtuslikku infot eelkõige selle kohta, millist teed sihtpunkti jõudmiseks kasutada.
"Rattateedel koha nimel võitlevad ratturid vajavad paremaid tingimusi. Nüüd on neil võimalus valida vähemummistunud teed," selgitas Kopenhaageni abilinnapea Morten Kabell. Linna tuiksoontele paigaldatakse viis tablood, mis lähevad maksma 565 000 eurot.
Statistika kohaselt läbivad Kopenhaageni elanikud päevas keskmiselt kokku 1,4 miljonit kilomeetrit. Alates 2006. aastast on see näitaja tõusnud 22 protsenti. 97 protsenti ratturitest on tingimustega väga rahul. Aga miks on Taani suurlinnas nii palju rattureid? 48 protsenti küsitletutest väidab, et see on kiireim viis sihtkohta jõudmiseks.

Toode on edukalt võrdlusse lisatud