Itaalia klubi juht: rattaspordi üleminekusüsteem vajab põhjalikku reformi

Itaalia klubi juht: rattaspordi üleminekusüsteem vajab põhjalikku reformi

Erinevalt pallimängualadest on rattaspordis hooaja vältel toimuvad üleminekud erandlik nähtus. Üksikuid klubivahetusi siiski toimub, kuid Androni Giocattoli mänedžer Gianni Savio üritab olukorda muuta ja sellega ka raha teenida. Savio kinnitas, et ta peab läbirääkimisi suurte World Touri meeskondadega, et müüa neile Colombia talent Egan Bernal.
Mägirattakrossis juunioride maailmameistriks kroonitud Bernal otsustas keskenduda maanteesõidule. Ta sõlmis Itaalias registreeritud Pro Continental klubiga nelja aasta pikkuse lepingu, mis kehtib 2019. aasta lõpuni. Bernal on oma tulemustega asjatundjatele silma jäänud. Tänavusel Langkawi tuuril saavutas ta seitsmenda koha ja tuli Giro dell'Appennino ühepäevasõidul teiseks. San Juani tuuril tõusis Bernal parimaks noorratturiks ja tuli Tirreno-Adriaticol samas arvestuses teiseks.
20-aastasest mägironijast on teiste seas huvitatud Sky, Movistar ja Bahrein-Merida. Algselt oli plaan leida Bernalile uus töökoht suveks, et ta saaks osaleda Vueltal. Hiljuti kinnitas Savio, et Bernal jääb nendega vähemalt käesoleva aasta lõpuni. Androni Giocattoli eesmärk on võita Itaalia karikavõistlused ja kindlustada endale tulevaks aastaks koht Giro d'Italial.
Savio sõnul vajab rattaspordi üleminekusüsteem põhjalikku reformi. Savio tõi näiteks, et Londoni Chelsea jalgpallimeeskond on nõus tema Torinos asuva koduklubi noore ründaja Andrea Belotti eest välja käima 55 miljonit naela.
"Üritan rattaspordis üleminekureegleid muuta. Eriti on seda meiesugustel väikestel tiimidel, kes vajavad ratturite müügist teenitavat raha ellujäämiseks. See on kurb, kuid tõsi. Meie hädad said alguse 2014. aastal, kui teine nimisponsor Venezuela maksis meile ainult kolmandiku kokku lepitud summast. Kahel eelmisel aastal olen seetõttu pisikese ime korda saatnud," rääkis Savio.

Toode on edukalt võrdlusse lisatud