Specializedi boss: kahe aasta pärast on kõikidel ratastel ketaspidurid

Specializedi boss: kahe aasta pärast on kõikidel ratastel ketaspidurid

USA rattatootja Specializedi boss Mike Sinyard astus välja ketaspidurite kaitseks, kinnitades, et väited nende ohtlikuse kohta on tugevalt ülepaisutatud ja tegemist on loomuliku arenguga tehnoloogia valdkonnas.
"Võttes arvesse seda, et ketaspidureid kasutatakse autodel, mootorratastel ja mägiratastel, siis on tegemist äärmiselt loogilise käiguga. Seeläbi on võimalik sõiduvahendi üle saada palju parem kontroll ning mina arvan, et see suurendab ohutust, mitte vastupidi," rääkis Sinyard väljaandele La Gazzetta dello Sport antud usutluses. "Kõige ohtlikum element ratta küljes on hoopis esimene hammasratas. Ketaspidurite päralt on tulevik. Mõne aja pärast pole ketaspiduriteta ratastel turgu. Usun tõsiselt, et kahe aasta pärast kasutavad kõik ketaspiduritega rattaid. Loomulikult tuleb turvalisusele tähelepanu pöörata. Oleme teinud ketaste servad väga siledaks - kettaid kattes lähevad nad lihtsalt kuumaks."
Rahvusvaheline Jalgratta Liit (UCI) peatas ketaspidurite kasutamise proffide hulgas pärast seda, kui Francisco Ventoso mullusel Pariis-Roubaix'l kukkus ning sai enda sõnul lõikehaavu just ketaspidurite tõttu. Hiljem selgus, et see väide ei vasta tõele. Mõni aeg tagasi lubas UCI jälle ketaspidureid kasutada.

Toode on edukalt võrdlusse lisatud