Greete Steinburg: Portugal Tour MTB pakub nii palju erinevaid emotsioone ja sõidurõõ

Greete Steinburg: Portugal Tour MTB pakub nii palju erinevaid emotsioone ja sõidurõõ

Portugal Tour MTB toimus sel aastal kolmandat korda, minu jaoks oli see esimene kord sellel tuuril osaleda. Tegemist UCI S2 kategooria sõiduga. Meie Maarisega osalesime UCI naised eliit arvestuses. Tuuril oli 6,5 km pikkune proloog ja viis pikemat maratoni. Meil Maarisega õnnestus kuuest etapist võita neli. Samuti võitsime tuuri kokkuvõttes, Portugali-Inglise paari Carpinteiro/Davies ees 15.43 eduga.
Steinburg tegi oma Facebooki kontol katsumusest kokkuvõtte:
Proloog: 6,5 km, 106 m tõusu. Ringi algusosa oli linnatänavatel, enamus ringist maastikul. Proloogi kohta pigem tehnilisem ja ajaliselt pikem. Meie sõidu aeg tuli 16.35. Proloogi märksõnaks: esimesel tõusul ei tohi kangi saada!
1. etapp: 81 km, 1885 m tõusu. Meie jaoks tõenäoliselt üks raskemaid etappe. 20. kilomeetril avastasin, et tagajooks kaheksas, korralikult laperdas taga. Umbes poole maa peal tuli sadul posti küljest lahti. Kaotasime nende jamadega aega, aga lõpetasime etapi teisel kohal, kaotust võitjatele 9.30. Rada oli pigem kiirem, palju laiemaid kruusateid. Eesti kruusahuntide pärusmaa, ainult ronimist kõvasti rohkem :) Etapi märksõnadeks ebaõnn ja misasi see koliseb? :)
2. etapp: 63 km, 1850 m tõusu. Etapi märksõnad: hea punt, lahe algus ja raske kiviklibune lõpp :D Seekordsel etapil oli rohkem singleid ja metsas sõitu, samas jälle väga palju ronimist. Eriti raskeks tegi etapi palavus. Päikese käest kindlasti üle 30 kraadi. Ja see, et algsete tõusumeetrite asemel oli tegelikult umbes 100 m rohkem :D Aga minu jaoks vist tuuri lemmiketapp. Meeldis, et rada oli hästi vahelduv ja huvitav.
3. etapp: nn queen stage, 89 km ja 3150 m tõusu, ajaliselt 5:42. Kindlasti nii füüsiliselt kui vaimselt kõige raskem etapp. Rada oli kohati üpris kiire, samas oli mitmeid tehnilisemaid kohti ja oi milliseid vaated ning Portugali külad!! Tohutult ronimist! Suurem osa sõidust sõitsime Carpinteiro/Daviesiga koos. Mingi hetk õnnestus vahe tõusul sisse saada ja siis kühveldasime kogu jõust lõpuni. Võitsime etapi ning tõusime 2.09-ga üldliidriteks.
4. etapp: 3x10km pikkune ring, kokku tõusu 850 m. Ajaliselt lühim, 1:36, aga minu jaoks kindlasti kõige raskem etapp. Etapi märksõnadeks minu esimene crash :D ning tõusust ülesse ei saa, sest jõud on otsas. Seekord etapil teised, võitjad olid natukene meist värskemad :)
5. etapp: 62,5 km, 1665 m tõusu. Ajaliselt 4:04. Kindlasti tuuri kõige tehnilisem etapp. Väga palju singlit ja tehnilisi kohti. Rajal oli sees ka kaks enduro raja lõiku. Etapi märksõnadeks Maaris, show me the good lines :D ja millal see läbi juba saab!! Ja saigi! Võitsime etapi 11.56 eduga teise paari ees.
Kõik minu rattasporti armastavad sõbrad, kes te otsite uusi väljakutseid või lahedaid sõite, kus osaleda, siis kindlasti julgen soovitada teile Portugal Tour MTB-d! Tõeline maastikurattatuur, mis pakub nii palju erinevaid emotsioone ja sõidurõõmu!! Leia omale vahva kaaslane ja sõitma!
Suur aitäh kõikidele minu toetajatele! Ma ei saaks teha seda, mida armastan ilma teie toetuseta! Minu jaoks oli see väga oluline võit!!
Aitäh Sportland Eesti, et toetate mind Bottecchia jalgratastega!! Ratas, millega ma tuuri läbi sõitsin on see sama, mis mind terve eelmise hooaja hästi teenis- Bottecchia Zoncolan 29 www.sportland.ee
Aitäh Spordipartner, et toetate mind! Sellisel ränkraskel tuuril on toitumine väga oluline ning tänu Nutrend toodetele ma rajal janusse ja nälga ei jäänud! Samuti aitasid proteiinibarid ja -pulbrid taastumisele kõvasti kaasa. www.spordipartner.ee
Aitäh kõikidele minu toetajatele:
*Škoda Laagri
*Purustaja
*Thule Estonia
*Compressport Estonia: säärised, full-legsid jms aitasid kiiremale taastumisele tohutult kaasa!!
*Craft
*Polar Eesti
*Vomax Spordimeditsiini keskus Tartus!
Anu, Andres, minu perekond ja sõbrad!

Toode on edukalt võrdlusse lisatud