Ajalooliste roheliste rehvide jackpot MM-il

Ajalooliste roheliste rehvide jackpot MM-il

Bieles lõppenud cyclo-crossi maailmameistrivõistlustel pälvisid pärast meeste eliidi sõitu, mis lõppes belglase Wout van Aerti võiduga, kõige rohkem kõneainet tema rohelised Michelini rehvid.

Mündirohelisi rehve pole toodetud ligi 17 aastat, kuid räni baasil tehtud kummisegu on eriti hea haarduvusega märgades oludes. Van Aert kasutas sarnaseid, Niels Alberti vanu mudarehve juba 2015. aasta MM-il Taboris, kus ta pälvis Mathieu van der Poeli järel hõbeda. Albertil vedelesid vanad rehvid keldris ja tal polnud kahju neid van Aertile anda.

Kui tunamullu oli van Aerti kasutada üks paar rohelisi rehve, siis nüüd tegi tiimi mänedžer Albert rohkem eeltööd ja soetas interneti vahendusel kuus rohelist rehvi. Van Aertil oli kavas neid proovida Hoogerheide MK-etapil, kuid ta pidi sellest põlvevigastuse tõttu loobuma.

Albert ja van Aert kinnitasid, et valisid vanad, kuid vastupidavamad rehvid just seetõttu, et need ei puruneks. „Võistluseelsel õhtul kuulsin televiisorist hämmastavaid lugusid viiest-kuuest purunenud rehvist. Alguses oli raske seda uskuda. Kahju, et see asjaolu rikkus MM-i, kuid me valisime head rehvid. Ma ei varastanud MM-tiitlit,“ rääkis van Aert. „Enne võistlust soojendust tehes tundus mulle, et need rehvid saavad kividest paremini üle. Mul oli stardijoonel kindlasti parem seista. Meil oli midagi, mille peale teised ei olnud mõelnud.“

Võistluse ajal boksis olnud van Aerti isa ütles, et nad pumpasid rehvid keskmisest rohkem täis. Tehnilistel lõikudel pidi van Aert ettevaatlikum olema, kuid see andis kindluse, et rehvid ei purune nii lihtsalt.

Toode on edukalt võrdlusse lisatud