Sanne Cant tuli esmakordselt maailmameistriks (VIDEO)

Sanne Cant tuli esmakordselt maailmameistriks (VIDEO)

Bieles alanud cyclo-crossi maailmameistrivõistlustel pälvis naiste eliidis kuldmedali Sanne Cant. Belglanna alistas kaasahaaravas duellis kõikvõimalike tiitlitega pärjatud Hollandi ässa Marianne Vosi. See oli 26-aastasele Cantile esimene MM-tiitel.
"Ma ei suuda seda uskuda! Maailmameistrisärk on terve aasta minu oma!" juubeldas finiši järel nutma puhkenud Cant. "Unistasin sellest juba kuueaastaselt. See on 20 aastat tagasi. Ma ei suuda uskuda, et lõin Marianne Vosi. Ta on seitsmekordne maailmameister. Edestada Vosi vahetus duellis lisab võidule glamuuri. See on ilusaim päev minu elus."
Lõpulaskumise järel oli liider Vos, kuid Cant sõitis kohe temast mööda ja hoidis edu lõpuni. Auhinnatseremoonial olid Vosil suunurgad allapoole. "Olen pisut pettunud. Sellisel võidusõidul võib kõike juhtuda. See oli äge duell. Jälgisime üksteist terve sõidu vältel ja kõik jäi viimase ringi peale. Cant on tehniliselt parim rattur ja sellisel rajal on teda raske lüüa," rääkis Vos.
Pronks kuulus tšehhitarile Katerina Nashile, kes edestas napilt hollandlannat Lucinda Brandi. Kuna rada oli libe, toimus sõidu vältel mitmeid kukkumisi.
Meesjuunioride arvestuses krooniti maailmameistriks britt Thomas Pidcock ja U23 naiste konkurentsis hollandlanna Annemarie Worst. Kõiki sõite saab täispikkuses järelevaadata allpool.
Homme on võistlustules U23 mehed ja eliitmehed.


TOP 10
1. Sanne Cant (Belgium) 43.06
2. Marianne Vos (Netherlands) +0.01
3. Katerina Nash (Czech Republic) +0.21
4. Lucinda Brand (Netherlands)
5. Maghalie Rochette (Canada) +0.36
6. Eva Lechner (Italy) +0.53
7. Christine Majerus (Luxembourg) +1.21
8. Ellen Van Loy (Belgium) +1.25

9. Nikki Brammeier (Great Britain) +1.31

10. Kaitlin Antonneau (USA) +1.46

Toode on edukalt võrdlusse lisatud