54-aastane igiliikur teeb tippspordiga lõpparve

54-aastane igiliikur teeb tippspordiga lõpparve

Sel nädalavahetusel Luksemburgis peetavatel cyclo-crossi maailmameistrivõistlustel jätab fännidega hüvasti väikeriigi elav legend, 54-aastane Suzie Godart.

Lõpetada karjäär kodumaal peetaval MM-il tähendab mulle palju. Saan lõpetada hea tundega. See on nagu kirss tordil, nagu öeldakse. See on kõige rahuldust pakkuvam viis jätta hüvasti sõprade ja fännidega üle terve maailma,“ lausus Godart.

Godart, kes valiti MM-il osalevasse Luksemburgi koondisse viimati 2002. aastal, tunneb MM-i rada läbi ja lõhki, sest elab võistluspaigast kümnekonna kilomeetri kaugusel. Godarti valik oli mõneti üllatav, sest juba 1998. aastal öeldi talle, et „tema parim enne on möödas“. Luksemburgi alaliidu juhtkond ei uskunud temasse. Võimalus võistelda tänavusel MM-il avanes pärast seda, kui alaliit sai endale uue presidendi. Koondise peatreener andis Godartile rõõmustavast uudisest teada pärast Fiuggi MK-etappi.

Loomulikult pole mul sama palju jõudu kui noorena, kuid ma ei tunne end vanana, sest veedan laste ja noorte inimestega vaba aega. Oma südames olen mingil määral lapseks jäänud – mängin mudas ja veedan lõbusalt aega. Seetõttu otsustasin teha tipptasemel kaasa nii kaua, kui rattasõit mulle rahulolu pakub ning ma ei tunne end seetõttu naeruväärsena,“ selgitas Godart. „Kui keegi räägib minu kohta rumalusi, siis ulatan talle oma ratta ja ütlen talle, et tehku paremini.“

Seni pole keegi väljakutset vastu võtnud.

1997. aastal esmakordselt cyclo-crossi võistlusel osalenud Godart on tulnud üheksa korda Luksemburgi meistriks. Viimati juhtus see 2009. aastal. Lisaks on Godart võitnud kuus kulda mägirattakrossis, ühe mägiratta downhillis ja kolm maantee grupisõidus.

Godarti saavutused on seda hinnatavamad, et ta alustas rattaspordiga alles 32-aastaselt, olles enne sünnitanud kaks last. Ta töötab täiskohaga kooli kehalise kasvatuse õpetajana.

Toode on edukalt võrdlusse lisatud