Rattatreener sooritas pärast hoolealuse positiivset dopinguproovi enesetapu

Rattatreener sooritas pärast hoolealuse positiivset dopinguproovi enesetapu

Belgia üldsust šokeeris uudis, mille kohaselt sooritas positiivse dopinguproovi andnud juunioride klassis võistleva Fabio Verberckmoesi treener seejärel enesetapu.

Verberckmoes andis saatusliku proovi 18. detsembril pärast Oleyes peetud võistlusel saadud teist kohta. Tema organismist leiti kortisooni.

Cycling.be-Alphamotorhomesi tiimi kuuluva Verberckmoesi treener Eddy V (täisnime ei avaldatud) sooritas kolmapäeval uudist kuuldes enesetapu. Treener ei jätnud oma teo kohta maha ühtegi selgitust. Seetõttu ei saa raudkindlalt väita, et põhjuseks oli positiivne dopinguproov.

Verberckmoesi vanemad usuvad aga, et treener oli mingitmoodi dopingujuhtumiga seotud. „Fabiol oli alates detsembrist uus treener väljastpoolt klubi. Eelnevalt oli ta neli kuud survestanud poega enda teeneid kasutama,“ rääkis Verberckmoesi isa Philippe Verberckmoes. „Kolm päeva enne võistlust Oleyes võttis treener Fabio kodust peale ja ütles, et talle on vaja teha esimene vitamiinisüst. Küsisin, et kas see on lubatud, kuid ta kinnitas, et muretsemiseks pole põhjust: „Ära karda, Phil. Olen seda korduvalt teinud.“ Usaldasin treenerit, keegi ei väitnud, et ta võiks Fabiole dopingut anda. Sarnaselt oma pojale olen täielikult šokeeritud. Nüüd jääb meil üle oodata, kuni meid ülekuulamisele kutsutakse.“

Verberckmoes võib saada kuni nelja-aastase võistluskeelu. Belgia meedia andmetel väitis 22-aastane Vispoel Bryan, et ka teda juhendas sama treener, kes talle vitamiine andis. „Ta treenis mind alates novembrist. Ma ei kahtlustanud midagi enne, kuni Fabio selle kirja sai. Nüüd ootan ärevusega enda proovi tulemusi. Kahtlen, kas ma sel aastal enam võistelda saan,“ rääkis Bryan.

Toode on edukalt võrdlusse lisatud