VÄHETEADA FAKT: Donald Trump on korraldanud omanimelise velotuuri (VIDEO)

VÄHETEADA FAKT: Donald Trump on korraldanud omanimelise velotuuri (VIDEO)

USA värskelt ametisse asunud president Donald Trump pole spordikauge inimene. Ärimehena sai ta aru, et rattavõistluse korraldamine on üks viis oma ettevõtmisi promoda.

Kaheksakümnendate lõpus toimunud Tour de Trump oli tol ajal USA üks esinduslikemaid rattavõistlusi. Esimest korda 1989. aasta 5.-14. maini riigi kirdeosas peetud velotuuri nimetas Trump ise Tour de France'i konkurendiks. Auhinnarahaks oli 250 000 dollarit ehk viiendik Prantsuse velotuuril pakutavast.

Avaetapp algas New Yorgist ja lõppes kuurortlinnas Atlantic Citys loomulikult Trump Hotel & Casino ees. Võistlust kanti üle viiel kontinendil ja rohkem kui sajas riigis.

Velotuuri üldvõitjaks tuli Dag-Otto Lauritzen, kes edestas samal hooajal Touri võitnud Greg LeMondi. Trumpil olid velotuuriga seoses suured plaanid – ta soovis teha sellest ida- ja läänerannikut ühendava jõuproovi. Paraku vedas Trump omanimelist tuuri vaid kaks korda, sest ärimehe kinnisvaraettevõtetel ei läinud kõige paremini ja ta pidi keskenduma olulisemale.

DuPont Corporation võttis korralduse üle ja võistlus vältas 1996. aastani. Kaks viimast üldvõitu pälvis kurikuulus Lance Armstrong.

Toode on edukalt võrdlusse lisatud