Belgia treener jättis veterani MM-koondisest välja

Belgia treener jättis veterani MM-koondisest välja

Belgia cyclo-crossi koondise peatreener Rudy De Bie ei valinud Klaas Vantornouti meeskonda, kes stardib järgmise nädala lõpus toimuvatel maailmameistrivõistlustel. See on esimene kord sel kümnendil, kui 34-aastane Marlux-Napoleon Gamesi tiimi äss koondisest välja jääb.

De Bie eelistas 2010. ja 2013. aasta MM-il hõbeda võitnud vanameistri asemel Gianni Vermeerschi (Team Steylaerts). Lisaks tiitlikaitsjale Wout van Aertile (Crelan-Charles) kuuluvad Belgia koondisse Kevin Pauwels ja Michael Vanthourenhout (Marlux-Napoleon Games), Laurens Sweeck (Era-Circus), Tom Meeusen (Telenet-Fidea) ning Tim Merlier (Crelan-Charles).

Valisin Gianni, sest tema vorm on viimastel nädalatel tõusnud,“ põhjendas De Bie. „Lisaks on Gianni kiire alustaja ja ta pole kõige meeldivam rattur. See teeb teistele koondistele võistlemise ebamugavamaks.“

Maailma edetabelis 36. kohal asuv Vantornout oli juba enne valiku tegemist otsusega leppinud. „Ausalt öeldes ei mõelnud ma enne Fiuggi MK-etappi enam MM-ist. See oli täielikult minu peast väljas,“ kinnitas ta. „Pärast Hoogerheide MK-etappi lähen Calpesse treenima, et hooaja viimastel sõitudel midagi korda saata.“

Lisaks Vantornoutile jääb Belgia ratturitest MM-ist eemale Fiuggi MK-etapil kukkudes rangluud vigastanud Euroopa meister Toon Aerts.

Belgia naiskonda esindavad Sanne Cant (Beobank-Corendon), Ellen Van Loy ja Jolien Verscheuren (Telenet Fidea), Loes Sels ning Alicia Franck.

Toode on edukalt võrdlusse lisatud