Giro korraldaja annetab auhinnaraha meditsiinikeskusele

Giro korraldaja annetab auhinnaraha meditsiinikeskusele

Giro d'Italial osalevate ratturite protest lühendada nende hinnangul liiga pikka 19. etappi vihastas korraldajaid niivõrd, et võeti vastu otsus annetada konkreetsel etapil sportlastele mõeldud auhinnaraha kohalikule meditsiinikeskusele koroonaviiruse võitluse tarbeks.
Korraldajad teatasid ratturitele enne starti, et algselt 253 km pikkune etapp pikendatakse kokkukukkunud silla tõttu 258 km. See oli aga vastumeelt ratturitele, kes nõudsid distantsi lühendamist. Lõpuks sõidetigi vihmastes oludes vaid 124 km. "Asi ei olnud ilmas," kinnitas EF Pro Cyclingu rattur Simon Clarke. "Asi oli distantsi pikkuses ja raskes nädalas. Ei olnud mõtet sõita 260 km siledal maal. Üritasime leida kompromissi."
Giro direktor Mauro Vegni kostis seepeale, et "keegi maksab selle eest". Finiši järel teataski Vegni, et auhinnaraha läheb heategevuseks. Kõige suuremat kahju kannatab etapivõidu teeninud Josef Černy (CCC Team), kes jääb ilma 11 010 eurost. Etapi 20 parema vahel oleks kokku jagatud 27 540 eurot. CCC Teami juht Jim Ochowicz ütles, et nad austavad korraldajate otsust.

Toode on edukalt võrdlusse lisatud