VIDEO: van der Poel sai van Aerti üle eriti magusa võidu

VIDEO: van der Poel sai van Aerti üle eriti magusa võidu

Maailma üks kuulsamaid ühepäevasõite Flandria tuur pakkus gurmaanidele eriti põneva ja omanäolise lõpplahenduse, kus osaliseks viimasel kuuel aastal cyclo-crossi maailmameistriks kroonitud Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix) ja Wout van Aert (Jumbo-Visma).
Lõpusirgele saabusid kaks meest koos, van der Poel ees ja van Aert tema tuules passimas. Umbes 180 meetrit enne finišit alustas van der Poel spurti ja sai napi võidu. Kolmandaks jäi Alexander Kristoff (UAE Team Emirates).
"Mul ei ole sõnu. Olen sõnatu," nentis van der Poel. "Ma ei olnud kindel, kumb võidab. Tavaliselt mu tunne ei peta mind, kuid nüüd olin niivõrd katki. Jälgisin tagasivaadates ainult Wouti, mitte jälitajaid. Teadsin, et mida hiljem ma sprinti alustan, seda kasulikum mulle. Ühel hetkel oli finišijoon lähedal ja pidin ratta ette lükkama. Vaatasin Wouti ratast, kuid keegi meist ei teadnud. Fakt, et ka Wout alustas hilja, näitas, et ta oli ka surmani väsinud. Kartsin lõpus, et jäin ratta ette lükkamisega hiljaks ja seetõttu ma ei karjunud. Mulle öeldi kaks korda, et olen võitnud, kuid küsisin kinnitust kümme korda."
Van der Poel kandis numbrit 51. Sama numbrit kandis ka tema isa Adrie, kui ta võitis Flandria tuuri 1986. aastal.
Van der Poeli ja van Aerti suhted ei ole praegu kõige paremad. Nädala eest peetud ühepäevasõidul Gent-Wevelgem süüdistas van Aert ametivenda selles, et too tegeles võidu sõitmise asemel tema kiusamisega.

Toode on edukalt võrdlusse lisatud