Prantsusmaa saab esimese cyclo-crossi profitiimi

Prantsusmaa saab esimese cyclo-crossi profitiimi

Prantsuse Pro Continental meeskond Arkeá-Samsic siseneb cyclo-crossi maailma, võttes üle Chazal-Canyoni klubi. Tiimi nimeks saab Cross Team Legendre de Steve Chainel ja see on esimene cyclo-crossi profiklubi Prantsusmaal. Võistkonna hingekirja hakkab kuuluma kümme ratturit.
"Arkeá-Samsici maanteetiimi partnerina ja kirgliku rattaspordifännina tekitas idee luua esimene Prantsuse cyclo-crossi tiim minus elevust," ütles cyclo-crossi tiimi juht Vincent Legendre. "Seda ala tuntakse Prantsusmaal vähe. Tegemist on ekstreemse, keerulise ja tehnilise spordialaga, millel on palju ühist ka ehitustegevusega. Vaatamata keerulistele tingimustele tuleb teha palju tööd ja näidata üles visadust. Samuti tuleb end ümbritseda tublide partneritega ja peab meeles pidama, et võimaluse korral tuleb mööduda. Võib-olla näeme mõne aasta pärast meie tiimis sõitmas ka maailmameistrit. Esimene cyclo-crossi maailmameister (1951) oli prantslane."
Arkeá-Samsici peadirektor Emmanuel Hubert: "Pärast naiskonna asutamist oli cyclo-crossi klubi loomine loomulik samm. Steve Chaineli tegevus cyclo-crossi arendamisel ei ole meid ükskõikseks jätnud."
Arkeá-Samsici maanteetiimi kuulsaim sõitja on Giro d'Italia ja Vuelta üldvõiduni jõudnud Nairo Quintana.

Toode on edukalt võrdlusse lisatud