Maailmameister Pedersen: ma ei pea kellelegi tõestama, et väärin särki

Maailmameister Pedersen: ma ei pea kellelegi tõestama, et väärin särki

Valitsev grupisõidu maailmameister Mads Pedersen taasalustab hooaega teisipäeval startival Burgose velotuuril. Trek-Segafredo meeskonna liige valmistub Tour de France'iks ning tahab edukalt sõita nii ühepäevasõite kui kaitsta MM-tiitlit.
"Ma ei pea kellelegi tõestama, et väärin (maailmameistri-)särki," lausus Pedersen. "Võitsin selle tol päeval ja väärin seda. Inimesed küsivad, kas tunnen pinget, kuid ausalt öeldes tean isegi, et minu õlgadel on suur pinge. Et olla 100 protsenti selge: mina olen see kutt, kes tahab seda särki kõige rohkem näidata ja austada. Tahan näidata, kui ilus see on. Tahan sellele austust avaldada. Tahan näidata, et väärin seda."
Kui Touril teeb seal debüteeriv Pedersen teiste jaoks tööd, siis järgnevatel klassikutel on tema "kaitstud rattur". "Kui inimesed heitsid mulle Tour Down Underil ette, et teen Richie Porte jaoks tööd ega aja oma asja, siis ausalt öeldes see mind ei huvita. Tean, mida teen ja tahan särki austada. Tahan seda teha omal moel ja olen tulemustega rahul. Kui täidan endale seatud eesmärgid, siis ei saa keegi pettunud olla," rääkis 24-aastane taanlane.
Pedersen võistles viimati märtsis toimunud Pariis-Nice'i velotuuril. "Olen vaimselt viimaste kuude jooksul palju uusi asju õppinud. Olen keskendunud enda tegemistele ja usun, et just see on parim tee. Kui mõtteviisi korras hoiad, siis tuled sellest tugevamini välja," märkis Pedersen. "Loomulikult olnuks äärmiselt halb, kui pidanuksin hooaja tervenisti vahele jätma. Kuid selliseid asju võib juhtuda ja mina neid muuta ei saa. Olen vaimselt valmis võistlema ja vorm on selline, nagu ta praegu olema peab."

Toode on edukalt võrdlusse lisatud