Tour de France 2020: ei musidele, kallidele ja autogrammidele

Tour de France 2020: ei musidele, kallidele ja autogrammidele

Tänavune Tour de France nagu ka teised võidusõidud näevad välja teistsugused võrreldes varasemate aastatega. 29. augustil algava Touri direktor Christian Prudhomme ütles, et täpseid käitumisjuhiseid ei ole veel paika pandud, sest olukord muutub iga päevaga. Küll avaldas ta mõned olulisemad piirangud.
"Musitamist ja kallistamist tseremooniatel ei toimu ning samuti ei ole tänavu parim aeg küsida autogramme," ütles Prudhomme. "Inimestel on võimalus Tourile tulla, kuid seal on suuremal või vähemal määral ranged reeglid. Mägedes eelistame näha neid inimesi, kes liiguvad üles jalgsi, rattaga või kogukonna poolt organiseeritud transpordiga. Samas kordan - olukord muutub iga päevaga. Milline saab see olema kahe kuu pärast? Kindlalt saame öelda seda, et Tourist võtavad osa parimad ratturid. Avalik karavan koosneb sajast sõidukist, mis on umbes 60 protsenti võrreldes mullusega. Majanduskriis lööb erinevaid sektoreid."
Prudhomme'i sõnul võib unikaalne Tour - see pole kunagi nii hilja alanud - kaardipaki segamini lüüa. "Võistlus toimub suvel, kuid mitte puhkuste perioodil. Samuti ei saa ratturid järgida oma tavapärast ettevalmistust. Ilm ei ole nii kuum ja ilmselt puhub tugevam tuul ning raja ääres on vähem inimesi," rääkis Prudhomme.

Toode on edukalt võrdlusse lisatud