Geraint Thomas usub Touril meritokraatiasse

Geraint Thomas usub Touril meritokraatiasse

Tour de France'i lähenedes koguvad hoogu arutelud, kellele Team Ineos aasta tähtsaimal jõuproovil panustab ja kuidas lahendab nn kolme suure "probleemi". 2018. aastal üldvõidu pälvinud Geraint Thomas ütles, et tema usub meritokraatiasse* ja sellesse, et kolmenädalase võidusõidu käigus kujuneb liider välja sündmuste käigus.
Team Ineos on kaheksast viimasest Tourist võitnud seitse, kuid Briti supertiim ei ole varem kolme potentsiaalse liidriga startinud - lisaks Thomasele on eelnimekirjas üldvõitu kaitsev Egan Bernal ja neljakordne võitja Chris Froome.
"Minu jaoks on kõik sama mis eelmistel kordadel - üritan jõuda võimalikult heasse vormi ning kui keegi on minust parem, siis tuleb teda aidata," lausus Thomas. "Touri ajal on tavaliselt palju erinevaid lepingute ja tiimi taktikaga seotud kuulujutte. Võistluse ajal suudame loodetavasi ainult sõitmisele keskenduda. Arvan, et kõik saavad oma ausa võimaluse, sest igaühel võib ette tulla halb päev, kuid see ei tähenda automaatselt, et tema Tour on läbi. Üldiselt oleme alati teinud seda, mida on vaja teha ning oleme selles suhtes profid."


*Meritokraatia ehk talentide valitsus on riigikord, milles puudub parlamentaarne institutsioon ning täitevvõimu teostavad ametnikud valitakse ametikohale nende võimeid ja oskusi hinnates. Meritokraatia väärtustab haritust, kompetentsi ja võimekust ning ülistab talente. Meritokraatia probleemiks on kriteeriumide sätestamine, mille järgi otsustada, milliseid teadmisi või oskusi mingite ülesannete täitmisel vaja läheb.

Toode on edukalt võrdlusse lisatud