Kangerti tiimikaaslane: mägedes treenimine annab Colombia ratturitele eelise

Kangerti tiimikaaslane: mägedes treenimine annab Colombia ratturitele eelise

Kuigi ametlikult on Colombias rahvusvahelised lennud keelatud kuni 31. augustini, siis koos Tanel Kangertiga EF Pro Cyclingu tiimis sõitev Sergio Higuita on kindel, et kodumaal viibivatel ratturitel õnnestub õigeks ajaks Euroopasse võistlema pääseda. World Touri kalender jätkub 1. augustil Strade Bianchega, Tour de France algab 29. augustil.
Colombia ratturid peavad varakult Euroopasse jõudma, et olla valmis võimalikuks karantiiniperioodiks. "Kindlasti on meil (Euroopasse reisimise) ees hirm, kuid peame kasutusele võtma ettevaatusabinõud," lausus Higuita. "Võistlustel hoolitsevad vajalike meetmete eest korraldajad. Euroopas kehtivad ranged eeskirjad. Olukord paraneb ja ma loodan, et nakatumisohtu ei ole."
Colombias kehtis ratturitele väljas treenimise keeld mai keskpaigani, kuid Higuita ei usu, et nad oleksid konkurentide võrreldes ebasoodsamas seisus. "Enamik meist elab mägedes ja arvan, et see annab meile eelise," ütles Higuita, kes võitis mullusel Vueltal etapi ja tuli kokkuvõttes 14. kohale. "Saame treenida rohkem kui 2000 meetri kõrgusel merepinnast. Euroopas ei ole neil võimalik seda teha."
Higuita oli aasta alguses väga heas hoos. Ta võitis Colombia meistrivõistlustel kulla ja Colombia tuuri ning tuli Pariis-Nice'il kolmandaks. "Mulle meeldiks Touril sõita ja olen selleks motiveeritud. Mul on hea võimalus startida, kuid sellest on veel vara rääkidam," rääkis Higuita.

Toode on edukalt võrdlusse lisatud