Euroopa meistriks krooniti üllatusmees

Euroopa meistriks krooniti üllatusmees

Prantsusmaal Pont-Château's lõppenud cyclo-crossi Euroopa meistrivõistlustel pälvis meeste eliidis esikoha Belgia koondislane Toon Aerts.

23-aastane Aerts edestas hollandlast Mathieu Van Der Poeli (21) ja kaasmaalast Wout Van Aerti (22) 45 sekundiga. „Kavatsen särki väga palju nautida,“ kinnitas Aerts. „Teisipäeval peetaval Koppenbergcrossil tõmban selle selga. See saab olema suurepärane. Näis, kuidas ülejäänud võistlused lähevad, kuid praegust hooaega saab juba mu karjääri parimaks pidada.“

Aerts tegi julge liigutuse ja näitas ülejäänutele kandu, kui suur grupp koos oli ja favoriidid üksteist jälgisid. Kuna EM-il startisid rahvuskoondised, siis asus Belgia tiim Aertsi kaitsma. Ühelgi teisel meeskonnal polnud piisavalt püssirohtu, et sõidu käiku muuta.

Me (Hollandi koondis) pidanuksime kellegi Aertsiga kaasa saatma. Aerts ei varastanud võitu, ta pidi selle jaoks tööd tegema. Kui ma oleksin koos van Aertiga teda jälitama asunud, püüdnuks grupp meid kinni. Saime paaril korral väikese edu, kuid rada on valdavalt väga kiire ja võimatu on niimoodi vahet sisse sõita. Esimest korda kuuldes oli Aertsi edu 37 sekundit ja teadsin juba siis, et ta on võitnud,“ analüüsis van der Poel.

Van Aert: „Minu plaan oli võimalikult kaua oodata, võib-olla isegi viimase kurvini. Sellisel rajal oli võimatu van der Poeliga vahet sisse sõita. Meie koondis tegutses hiilgavalt, rünnates üksteise järel. Aertsi rünnak tuli väga õigel ajal. Ta väärib võitu, sest suurendas vahet õigel ajal.“

Mullu peetud aegade esimesel EM-il võitjaks kroonitud hollandlane Lars van der Haar lõpetas seitsmendana.TOP 10

1. Toon Aerts (Beglium) 1:04.16

2. Mathieu Van Der Poel (Netherlands) +0.45

3. Wout Van Aert (Belgium )

4. Clément Venturini (France )

5. Jens Adams (Belgium )

6. Kevin Pauwels (Belgium )

7. Lars Van Der Haar (Netherlands) +0.49

8. Marcel Wildhaber (Switzerland) +0.55

9. Steve Chainel (France) +1.05

10. Corne Van Kessel (Netherlands) +1.09

Toode on edukalt võrdlusse lisatud