Colombia ratturid ei pruugi Euroopasse võistlema pääseda

Colombia ratturid ei pruugi Euroopasse võistlema pääseda

Colombia valitsus kehtestas reegli, mille kohaselt ei toimu koroonaviiruse leviku tõttu riigis ühtegi rahvusvahelist lendu kuni 31. augustini. World Touri kalender algab 1. augustil Itaalias Strade Bianche ühepäevasõiduga, Tour de France algab Nice'is 29. kuupäeval.
Colombias viibivad praegu sellised rattaässad nagu Egan Bernal, Nairo Quintana ja Rigoberto Uran ning eelpool nimetatud reegli kohaselt ei saa nad Touril võistelda. Mitmete Lõuna-Ameerika ratturite agent Giuseppe Acquadro on pigem optimist ja arvab, et sportlased saavad eriloa. Võib-olla õnnestub neile eralennuk organiseerida. Team Ineosi rattur Bernal tuli mullu esimese Colombia ratturina Touri üldvõitjaks ning on öelnud, et tahab tänavu esikohta kaitsta.
"Colombia valitsus teab, et Egan, Nairo, Rigo ja teised ratturid võistlevad Touril ning Euroopas. See on hea riigi moraalile ja seega usun, et neile antakse eriluba. Rigoberto Uran ja spordiminister on head sõbrad ning küll nad lahenduse leiavad," rääkis Acquadro.
World Touris teeb kaasa 22 Colombia ratturit ja UCI litsentsi omab 111 sportlast. Colombias on tuvastatud rohkem kui 17 000 koroonaviiruse juhtu ja 630 inimest on surnud. Transpordiminister Angela Maria Orozco on keelanud kõik kohalikud ja rahvusvahelised lennud ning sulgenud piirid.

Toode on edukalt võrdlusse lisatud