Prantsuse meedia avaldas Tour de France'i plaan B

Prantsuse meedia avaldas Tour de France'i plaan B

Prantsuse meedia on saanud enda kätte materjalid Tour de France'i võimaliku varuvariandi kohta. Selle põhjal olevat Touri juhid võtnud ühendust etappide stardi- ja finišilinnade linnapeadega ning uurinud nende käest seisukohta aasta tähtsaima võistluse edasilükkamise kohta.
Plaan B kohaselt algaks Tour 25. juulil Nice'is ja lõppeks 16. augustil Pariisis. Praegusteks kuupäevadeks on 27. juuni-19. juuli, kuid koroonaviiruse leviku tõttu on suur oht, et võidusõitu ei tohi pidada.
Touri direktor Christian Prudhomme lükkas koos linnapeadega tagasi soovituse pidada Tour nn suletud uste taga, sest see ei annaks nii suurt majanduslikku võitu nii organiseerijatele kui ka kohalikele omavalitsustele. Stardi- ja finišilinnad maksavad väidetavalt etapi võõrustamise eest 80 000 ja 120 000 eurot ning nende eesmärk on tuua kohale võimalikult palju turiste ja seeläbi oma ettevõtteid toetada ja piirkonda tutvustada.
"Parem on võõrustada Touri augustis, kui üldse mitte võõrustada," lausus üks tundmatuks jääda sooviv linnapea.
Privasi linnapea Michel Villa: "Meie jaoks ei ole probleem lükata Touri start kuu võrra edasi, kui ühiskonna tervislik seisund on siis parem. Saame kokkulepitud logistikast kinni pidada. 1. juuli oleks meie jaoks ideaalne, sest saaksime sellega avada turismihooaja, kuid ma ei usu, et ka 1. augustil on hotellid täis."

Toode on edukalt võrdlusse lisatud