Van der Poel: olümpia ärajäämist ei ole lihtne vaimselt taluda

Van der Poel: olümpia ärajäämist ei ole lihtne vaimselt taluda

Maailma mitmekülgseim tegevrattur Mathieu van der Poel valmistus viimased neli aastat Tokyo olümpiaks äärmiselt tõsiselt ja läbimõeldult, kombineerides võistlusi maanteel, mägirattakrossis ja cyclo-crossis. Alpecin-Fenixi rattur lisas aga, et ta ei mõista suvemängude edasilükkamist hukka. Olukord lihtsalt on selline.
"Kahju, et olümpiat tuli edasi lükata, aga mõistan otsust," sõnas van der Poel, kel oli plaanis osaleda mägirattakrossis. "Maailma tervishoid on tähtsaim. Teises küljest valdab mind halb tunne. Neli aastat tagasi panime Tokyo olümpiaks plaani paika ja nüüd on see kokku vajunud. Seda ei ole lihtne vaimselt taluda, kui oled olümpiaks neli aastat valmistunud. Kuid samas olukorras on ka kõik teised, kes on olümpia nimel pikalt treeninud."
Van der Poel kinnitas, et ta hoiab end vormis, kuid vaimu närib teadmine, et pole teada, millal saab võistelda. Vargsi mõtleb ta juba 2021. aasta peale. "Soovin esmalt sõita klassikuid, kuid järgmisel hooajal võib tekkida olukord, kus pean valima Tour de France'i ja olümpia vahel. Kindel on see, et jätkan cyclocrossi ja mägirattasõiduga," lubas van der Poel.

Toode on edukalt võrdlusse lisatud