Tipptiimi juht: kui Touri ei toimu, vajub kogu rattaspordimudel kokku

Tipptiimi juht: kui Touri ei toimu, vajub kogu rattaspordimudel kokku

Maailma ühe edukama rattameeskonna Deceuninck-QuickStepi juht Patrick Lefevere nentis, et tema juhitava klubi jaoks saabus koroonaviirus Euroopasse eriti halval ajal, sest kevadised ühepäevasõidud on Belgia tiimi jaoks hooaja tähtsaim periood. Ta kardab, et sponsorid võivad nii suure tagasilöögi korral selja pöörata.
"QuickStepiga on meil pikaajalised suhted, kuid Deceuninck toetab meid teist aastat. Oleme võitnud üheskoos 83 sõitu. Loodan, et nad mõtlevad selle peale ka," lausus Lefevere. "Kõik eksportivad kompaniid kogevad tagasilööke. Neil ei jää muud üle, kui säästud mängu panna. On naiivne arvata, et koroonaviiruse levikust tekkinud kriis ei mõjuta rattasporti."
Suurte kogemustega Lefevere on üle elanud mitmeid kriise, kuid viirusega kaasnevad kurvad sündmused on pannud tedagi uude olukorda. Tema sõnul saab rattaspordi jaoks laiemalt olema võtmetähtsusega Tour de France'i saatus, sest võistkondade tulemused aasta tähtsaimal võidusõidul määravad ära järgmise hooaja eelarve suuruse.
"Mina kaalun otsuste langetamisel alati halvimat ja parimat varianti. Parimal juhul sõidame võidu juunis, halvimal juhul on hooaeg läbi. Võin olla pessimist, kuid kes osanuks kolm nädalat tagasi arvata, et kogu Euroopa on korraga koduarestis?" küsis Lefevere. "Kui Touri ei toimu, vajub kogu rattaspordimudel kokku."

Toode on edukalt võrdlusse lisatud