Mathieu Van Der Poel võitis Valkenburgi MK-etapi (VIDEO)

Valkenburgis peetud cyclo-crossi hooaja kolmanda MK-etapi võitis Mathieu van der Poel (Beobank – Corendon), kes edestas 14 sekundiga kahel esimesel osavõistlusel esikoha pälvinud Wout van Aerti (Crelan-Vastgoedservice) 14 sekundiga. Kolmandana lõpetanud Michael Vanthourenhout (Marlux-Napoleon Games) kaotas 21 sekundit.

Poolel maal oli ees viis ratturit. Kui lõpuni jäi kolm ringi, sai van der Poel tehnilisel lõigul Van Aerti, Vanthourenhouti ja Tom Meeuseni (Telenet-Fidea) ees väikese edu. Järgmisel ringil kukkus van Aert kiirel laskumisel ja tõmbas koos endaga maha ka Meeuseni.

Van der Poelil oli sel hetkel edu sees. Ratturid teavad, et kukkumise põhjuseks on piiri peal sõitmine. Mathieu oli lihtsalt parem ja olen õnnelik, et mul õnnestus teist kohta hoida,“ lausus van Aert.

Van der Poel: „Kui me paneme üksteist pinge alla, võivad vead kiiresti juhtuda. Oleme praegu oma tasemelt võrdsed. Paremuse maksma panekul testime piire. Sõitsin oma piiri lähedal. Ühel hetkel sain aru, et vahe on palju suurem. Arvasin, et Wout on ainus rattur, kes ei kuku.“

Kokkuvõttes jätkab liidrina Van Aert, kellele järgnevad Laurens Sweeck (ERA-Circus) ja Michael Vanthourenhout (Marlux-Napoleon Games). Järgmine MK-etapp toimub 20. novembril Koksijdes.

Valkenburgis peetud MK-etapi juunioride sõidus oli esindatud ka Eesti. Markus Pajur sai 56. ja Robin Pruul 59. koha. Pajur kaotas võitjaks tulnud belglasele 5.21, Pruul jäi maha rohkem kui ringiga ja pidi sõidu pooleli jätma. Protokolli saab näha siit.