UCI avaldas järgmise hooaja cyclo-crossi MK-sarja kalendri

UCI avaldas järgmise hooaja cyclo-crossi MK-sarja kalendri

Rahvusvaheline Jalgratta Liit (UCI) tegi avalikuks järgmise hooaja cyclo-crossi MK-sarja kalendri. Hooajal 2020/2021 korraldab MK-sarja ettevõte Flanders Classics, mis on jõuliselt etappide arvu suurendanud ja muutnud sarja rahvusvahelisemaks.
Paisunud kalender on toonud kaasa mitmeid muudatusi. MK-sari algab 4. oktoobril Waterloo etapiga USA-s. Kui varasemalt võõrustas USA kaht etappi, siis nüüd võisteldakse ookeani taga vaid korra - Iowa City etapp Jingle Cross kalendrisse ei kuulu. Vabatahtlikele korraldajatele toetuv ja heategevusliku eesmärgiga Jingle Cross jätkab UCI C1 ja C2 kategooria võidusõitudena.
Kokku on kavas 14 etappi. Sisuliselt võisteldakse alates oktoobrist kuni jaanuari lõpuni igal nädalal. Uute võistlustena on MK-sarjas kavas Dublin (Iirimaa), Besançon (Prantsusmaa), Antwerpen, Diegem, Overijse, Wachtebeke ja Zonhoven (Belgia), Hulst (Holland) ning Villars (Šveits).
Kommertsklubide juhid on kritiseerinud MK-sarja osakaalu tõusu, sest seal peavad ratturid kandma koondise võistlusvormi, mis vähendab koduklubi toetajate tähelepanu. Pooltel etappidel on kavas U23 ja juuniorite võidusõidud ning UCI on lubanud rahvuslikke alaliite noorratturite transpordikulude hüvitamisel abistada.

Toode on edukalt võrdlusse lisatud